Z kraju

Ballet Magnificat w Polsce

Odwiedzi Kraków, Wodzisław Śląski i Chrzanów. Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. Ta niezwykła mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z głębokim, poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. To pierwsza wizyta Balletu Magnificat w Krakowie. Ich występ to okazja, by samemu doświadczyć mocy przekazu muzyki i tańca. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

W kwietniu 2013r. Ballet Magnificat odbywa tournee po Europie. Stowarzyszenie Do Źródła zaprosiło artystów na występ w Krakowie ze spektaklem „Syn Marnotrawny”. To sparafrazowana historia biblijnego syna marnotrawnego. Opowiada historię męża, który pewnego dnia postanawia odejść od żony i córki, by zasmakować życia pełnego rozrywki. Gdy traci na zabawie cały majątek, uświadamia sobie, jak wielką wartość mają rodzina i bliscy. Odkrywa, że jedyne, co mu pozostało, to mała książka jego żony. Wkrótce lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi do naprawienia błędów i początkiem nowego życia.

Poprzez występ Ballet Magnificat w Krakowie, Stowarzyszenie Do Źródła chce wskazać na problem bezdomności w dwóch wymiarach: bezdomność fizyczna i bezdomność duchowa. Bezdomność, jako fizyczny brak miejsca, gdzie można mieszkać, żyć oraz bezdomność, jako brak osobistej relacji z Bogiem. Stowarzyszenie Do Źródła pragnie wskazać na drogę ratunku i wolności: Jezus – pewne źródło nadziei, pomocy i wyciągniętej ręki.

W dniu występu Ballet Magnificat, w holu głównym Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentowana zostanie wystawa „Wykluczeni” dotycząca problemu bezdomności. Wpływy ze sprzedaży biletów przekazane zostaną na wsparcie krakowskiego domu dla osób bezdomnych: „Dom Łazarza”, prowadzonego przez Jerzego i Ilonę Koniecznych.

Bilety: 30 zł; grupowe: 20 zł (od 5 os.)

Przedsprzedaż biletów od 2 kwietnia:
Stowarzyszenie List, ul. Dominikańska 3/12, tel. 12 423 11 99,
Księgarnia Skarbnica, Plac Centralny, tel. 12 644 54 29

Przedsprzedaż internetowa: balletmagnificatpolska.gmail.com

Informacje nt spektaklu: Radosław Siewniak, tel. 692430653

Organizator: Stowarzyszenie Do Źródła

Na stornie www.zrodlo.blogspot.com znajdziemy informacje o występach w pozostałych miejscowościach.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker