Prześladowania

Azja: Obława policyjna wśród niesłyszących chrześcijan

Zdjęcie: Niesłyszący chrześcijanie podczas spotkania w miejscu, które zostało przeszukane przez policję.

W jednym z krajów Azji Środkowej od 2015 r. spotyka się wyjątkowa wspólnota chrześcijan: wszyscy członkowie to byli muzułmanie, osoby niesłyszące. Trzy dni temu w zgromadzeniu miało się odbyć biblijne seminarium dostosowane do ich potrzeb. Najazd policji na miejsce spotkania uniemożliwił jego przeprowadzenie.

Chrześcijanie obawiają się przeszukań domów

Seminarium zostało zorganizowane bez oficjalnego pozwolenia, a zatem nielegalne. Chociaż sama społeczność jest oficjalnie zarejestrowana, to prawie niemożliwe jest otrzymanie pozwolenia na zorganizowanie spotkania dla Głuchych. Z tego względu, spotkanie odbywało się potajemnie. W czasie obławy, policja przesłuchała członków wspólnoty, liderów służby Głuchych i niektórych niesłyszących. Przeszukano również budynek. Niektórzy nauczyciele przyjechali specjalnie na tę okazję. Udało im się ukryć i wyjechać.

Nikt nie wie, jak policja dowiedziała się o seminarium. Wszyscy Głusi, jak również liderzy służby Głuchych żyją w obawie, że policja wkrótce przeprowadzi rewizje w domach członków wspólnoty.

Zaczęło się od uzdrowienia

Kiedy pracownicy Open Doors odwiedzili społeczność osób niesłyszących jakiś czas temu, byli pod wrażeniem Bożego działania w grupie, która znajduje się na marginesie społeczeństwa w ich ojczystym kraju. Sheeba*, najmłodsza córka obecnego lidera grupy, jako pierwsza w swojej rodzinie uwierzyła w Jezusa w wieku dziewięciu lat. Kiedy jej babcia poważnie zachorowała, ojciec pozwolił Sheebie modlić się o nią. Pewnego dnia kobieta została całkowicie uzdrowiona, a ojciec był pod takim wrażeniem, że również on postanowił uwierzyć w Jezusa.

Kolejni członkowie rodziny nawracali się, a zmiany, które w nich zachodziły dawały się zauważyć innym Głuchym, z którymi się spotykali. Sheeba wspomina: „Nasza rodzina stawała się coraz większym wzorem do naśladowania w społeczności osób niesłyszących. Wielu ludzi, którzy wiedzieli, jak źli byli moi rodzice w przeszłości, przyjęli Chrystusa, ponieważ zobaczyli w nich wielką zmianę. Od tamtej pory, 100 rodzin z tej marginalizowanej grupy uwierzyło w Chrystusa. 40 z nich pozostaje w stałym kontakcie z kościołem osób niesłyszących i uczestniczy w nabożeństwach.

Niestety, z powodu swojej niepełnosprawności oraz porzucenia islamu, doświadczają wielkiej presji ze strony otoczenia.

*imiona zostały zmienione

Proszę, módl się o niesłyszących chrześcijan w Azji Środkowej:

Módl się, aby policja powstrzymała się od dalszych rewizji domów i nie znalazła powodu do aresztowania lub ukarania chrześcijan.
Módl się, aby Bóg dał pokój wszystkim, których ta sprawa dotyka.
Módl się, aby miłość Boga docierała do Głuchych, aby mogli pójść za Jego miłością.
Módl się o Boże błogosławieństwo dla tej wyjątkowej wspólnoty i osoby, które się o nią troszczą.

za Open Doors, Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button