Wieści wydawnicze

Autentyczne chrześcijaństwo – Martyn Lloyd-Jones

Autentyczne chrześcijaństwoAutentyczne chrześcijaństwo to pierwszy z serii tomów, które będą zawierały kazania dr Lloyd-Jones’a wygłoszone na podstawie tekstów z Dziejów Apostolskich. Większość z nich została wygłoszona podczas wieczornych nabożeństw w Westminster Chapel w roku 1965. Stąd też mają one charakter ewangelizacyjny, niemniej niosą w sobie ważny przekaz również dla chrześcijan.

Doktor Lloyd-Jones zdawał sobie sprawę jak ludzie bardzo potrzebują „dokładnie wiedzieć, czym jest chrześcijaństwo i czym jest kościół chrześcijański” i twierdził, że pierwsze rozdziały Dziejów Apostolskich wychodzą na przeciw tej potrzebie, ponieważ prezentują „prawdziwe chrześcijaństwo i nic poza tym”. Stąd tytuł, jaki został nadany tej serii.

Również dzisiaj odczuwamy podobną potrzebę i chociaż nie powtórzą się już wydarzenia z dnia Zielonych Świąt, z pewnością owa potrzeba stanie się bardziej paląca. Doktor Lloyd-Jones był przekonany, że to właśnie wylanie Ducha Świętego w dniu Zielonych Świąt, które było unikalnym wydarzeniem, choć pewne jego aspekty były powtarzalne, ono stanowi wyjaśnienie historii kościoła chrześcijańskiego opisanej w Dziejach Apostolskich. Przetrwanie kościoła było czymś zdumiewającym, a jego rozwój, pomimo potęgi Jerozolimy i Rzymu, był niczym innym jak cudem. Jednak tak naprawdę, to „szum z nieba” (Dzieje Apostolskie 2:2) uczynił „zamęt w całym świecie” (Dzieje Apostolskie 17:6).

Dane książki:

Tytuł: Autentyczne chrześcijaństwo
Autor: dr Martyn Lloyd-Jones
Format: 155x225mm, 264 strony
Wydawca: Wydawnictwo Legatio

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button