Ze świata

Wiadomości z Izraela (30.08.13)

PA ZABRANIA ŻYDOM DOSTĘPU DO ŚCIANY PŁACZU – W ostatni weekend gwardia przewodniczącego PA stwierdziła, że ściana płaczu jest miejscem arabsko/islamskim. Ale jednak ściana płaczu jest pozostałością po świątyni w Jerozolimie. Została ona zniszczona przez Rzymian w roku 70. Przez prawie 2000 lat Żydom nie wolno było modlić się na wzgórzu świątynnym, najświętszym miejscu judaizmu. Zamiast tego modlili się pod murem, który stał się miejscem świętym. Tam co roku modlą się miliony Żydów. Ponieważ nadal nie mogą modlić się na wzgórzu świątynnym, ściana płaczu stała się najważniejszym miejscem gdzie oddaje się Bogu cześć. Arabowie nazywają ścianę płaczu „Al-Buraq” i przeczą żydowskim korzeniom Jerozolimy i uważają, że ściana nie ma nic wspólnego z żydowską świątynią i to wbrew jasnym dowodom. Arabowie uważają także, że Mahomet uwiązał tam swojego tajemniczego uskrzydlonego rumaka Buraqa wiele setek lat później, kiedy według islamskiej legendy – został na tym stworzeniu przeniesiony z Mekki do Jerozolimy i z powrotem. A jednak Jerozolima nie jest ani razu wspomniana w Koranie (Jerusalem Post).

PA CHCE NA PLACU OBOK ŚCIANY PŁACZU W JEROZOLIMIE BUDOWAĆ BLOKOWISKA – W wyemitowanym powtórnie dokumentalnym programie PA wyrażono pogląd, że PA zniszczy plac przed ścianą płaczu by budować tam blokowiska. W filmie nazywa się modlących w najświętszym miejscu judaizmu Żydów „grzesznikami i brudasami”. PA odrzuca dowody na żydowski charakter tego miejsca i uważa, że tylko oni sami mają do niego prawo nazywając je „świętym miejscem islamu”. Pozarządowa organizacja Palestinian Media Watch, która wyłapuje akty podżegania, antysemityzm i propagandy antyizraelskiej PA w arabskich mediach podkreśla, że to tylko kilka z wielu przykładów na to, że PA zaprzecza prawom Żydów do Jerozolimy i Izraela – co z kolei pozwala PA odmawiać prawa do istnienia Izraela. (PMW) „W owych dniach Juda dostąpi zbawienia, a Jerozolima będzie mieszkała bezpiecznie. To zaś jest imię, którym ją będą nazywać: Pan naszą sprawiedliwością“ – Jeremiasz 33,16.

TERRORYŚCI, KTÓRZY ZABILI SENIORÓW SIEKIERĄ MAJĄ WYJŚĆ NA WOLNOŚĆ – Siedemnastu terrorystów skazanych za morderstwo Izraelczyków, w tym trzech, którzy zabijali seniorów siekierami, należy do 26 terrorystów, którzy zostali 13 sierpnia wypuszczonych z więzienia. Jednym z nich jest Salah Achmed Mughdad, morderca jednego z tych co przetrwali Holokaust Izraela Tennenbauma. Został odnaleziony martwy 14 czerwca 1993 roku w hotelu w Natanji, gdzie pracował jako wartownik. Wypuszczono także Barbakha Rajab Madhata, który 21 stycznia 1994 roku zamordował 61 letniego Mojżesza Bekera, kiedy przyszedł do swojego ogrodu i napadnięty został od tyłu przez trzech bandytów muzułmańskich. Jego mordercy spali na miejscu i czekali swoją ofiarę. Napadli na niego i zasztyletowali nożycami do cięcia drzew. Innym wypuszczonym bandytą jest Abdel Josef zabójca Ian Seana, co miało miejsce w 1983 roku. Innym zabitym był Feinberg, prawnik, który wiele lat współpracował z firmami w Gazie i zamordowanym został podczas rozmowy biznesowej. Terroryści szturmowali pokój konferencyjny i wrzeszczeli, że przyszli zabijać Żydów. Chwilę później zabili Feinberga siekierą i pistoletem. Wśród uwalnianych terrorystów są ludzie, którzy zabijali Izraelczyków siekierami, nożami i z broni palnej. * Uwalniając 26 terrorystów Izrael czyni gest dobrej woli [nieoczekiwany wcale przez PA – przyp.tłum.] przed rozmowami z PA (INN). Proszę módlcie sią o rodziny ofiar brutalnych terrorystów. Oni i wielu innych w Izraelu odczuwa nieopisany smutek i złość, że ci którzy zamordowali ich bliskich wychodzą na wolność – jako gest pokojowy…

SKAZANI MORDERCY Z PA ZARABIAJĄ 2.500 EURO MIESIĘCZNIE – Zastępca ministra spraw zagranicznych Zeev Elkin użył w niedzielę w reakcji na uwalnianie morderców ostrych słów pod adresem swojego rządu: „Jestem rozgniewany na taki sposób rozumowania, że uwolnienie terrorystów ma przynieść pokój, ale budowanie przedszkoli widocznie nie służy pokojowi”. W ten sposób odniósł się do międzynarodowej krytyki żydowskich planów budowlanych w Jerozolimie, Judei i Samarii. „Jeśli Autonomia Palestyńska jako pierwszego kroku przed rozmowami żąda wypuszczania morderców, to widać już jakie są ich priorytety”. Elkin zaznaczył, że najwyższe uposażenia od PA dostają terroryści w izraelskich więzieniach. Miesięcznie terroryści dostają pomiędzy 2.150 do 2.500 Euro. Co gorsze, stwierdził Elkin, terroryści, którzy popełnili najgorsze morderstwa dostają największe pieniądze. To jest najbardziej pouczające przesłanie – odrzekł sucho. Gdyby ktoś w USA wpadł na pomysł, by uwalniać terrorystów Al Kaidy, w zamian za umowy z Afganistanem, nikt nie brał by tego poważnie pod uwagę. „Jeśli międzynarodowa społeczność w swojej zakłamanej obłudzie pochwyci pomysły Arabów, to powstanie bardzo duży problem” (Arutz 7). Rozmowy pokojowe mają ruszyć 14 sierpnia. Proszę módlcie się, by rząd Izraela nie dał się zmusić do czegokolwiek przez rząd USA i innych krajów, co prowadziłoby do ciążących ustępstw wobec Arabów, którzy i tak nadal będą najgorszymi wrogami Izraela.

JAALON: ŻELAZNA KOPUŁA OCHRONI MIESZKAŃCÓW EJLATU – 13 sierpnia minister obrony Moses Jaalon zapewnił mieszkańców Ejlatu, że mimo ostrzału rakietowego z Synaju nie potrzebują zmieniać swojego trybu życia. System przeciwrakietowy przechwycił właśnie jedną rakietą stamtąd. Grupa obrony przeciwrakietowej musiała zostać aktywowana o 1 w nocy. Stacjonuje ona na wybrzeżu Morza Czerwonego. To był pierwszy raz użycia Żelaznej Kopuły w tym rejonie. Odpowiedzialność z atak wzięła grupa terrorystyczna powiązana z Al-Kaidą. Nie było doniesień o rannych i szkodach. * Ejlat leży na południu Pustyni Negev i jest jedynym portem Izraela z dostępem do Morza Czerwonego. Przy dobrej widoczności można dostrzec wybrzeże czterech krajów: Izraela, Egiptu, Jordanii i Arabii Saudyjskiej (Jerusalem Post, Haaretz, Wikipedia).

IZRAEL POMOŻE OFIAROM SYRYJSKIEJ WOJNY – 13 letni Zeinah był akurat w drodze do supermarketu w jego wsi w Syrii, kiedy usłyszał głośny wybuch. „Kiedy obudziłem się kilka godzin później zorientowałem się, że jestem w Izraelu” – powiedział. Izrael i Syria od dziesięcioleci są wrogami. Ale od stycznia tego roku około setka Syryjczyków w tym dzieci, została przetransportowana na leczenie do szpitali w Izraelu. Dr Zeev Zonis, szef intensywnej opieki w szpitalu dziecięcym w zachodniej Galilei powiedział: „Dla Syryjczyków po tej stronie granicy są groźne monstra – Żydzi. Prawdopodobnie naoglądali się propagandy, na przykład takiej, że Żydzi kroją Arabów na kawałki i jedzą. Dlatego bardzo się boją, szczególnie jak są sami.” Sara Paperin, która w szpitalu odpowiada za kontakty zagraniczne, dodała: „kiedy przyjeżdżają dzieci jasne jest, że nie są zwolennikami Assada ani rebeliantami. To są dzieci, które zostały ofiarami przemocy i trzeba je leczyć z największą starannością” (The Independent, UK).

IZRAELSCY WOLONTARIUSZE POMAGAJĄ NEPALCZYKOM DŁUŻEJ ŻYĆ – Dziesiątki dobrowolnych pomocników z Izraela odwiedziło niedawno trudno dostępne wsie w Nepalu, gdzie ludzie zwykle umierają bardzo wcześnie. Na przykład w Mahda Besi żyją oni 20 lat krócej niż w Izraelu. Głównym powodem jest używanie drewna do gotowania. Dym, który unosi się nad wsiami i w domach szkodzi gotującym matkom jak i dzieciom w ich obejściu. Izraelski zespół ma oryginalne rozwiązanie. W wielu gminach postawili agregaty do wytwarzania biogazu z odchodów krowich. Tak więc mieszkańcy mogą gotować nie szkodząc środowisku. Innym rozwiązaniem jest stawianie kominów żeby dym z ogniska nie snuł się w mieszkaniach. Te proste i tanie sposoby poprawią poważnie jakość życia na wsiach. Izraelscy wolontariusze pracowali w Mahda Besi cztery lata i uczyli ludzi i doradzali w różnych dziedzinach jak rolnictwo, kształcenie, zdrowie i higiena i wzmocnienie roli kobiet. (Israel Today) „Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem. – 1. Mojś. 12,2.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button