Ze świata

USA: Chrześcijańscy rolnicy dyskryminowani z powodu biblijnych przekonań na temat małżeństwa

Rodzinne gospodarstwo. Zdjęcie: zrzut ekranu.

Małżeństwo chrześcijańskich rolników, które w 2016 roku wykluczono z lokalnego targu rolnego za odmowę goszczenia na swojej prywatnej farmie gejowskiego ślubu, w tym tygodniu staje do walki w sądzie.

Steve i Bridget Tennes, właściciele Country Mill Farms, proszą o trwały nakaz sądowy, zmuszający miasto East Lansing w Michigan do pozwolenia im na sprzedaż ich produktów na miejskim targu rolnym.

W ten piątek, Alliance Defending Freedom (ADF) będzie reprezentować rodzinę Tennes przed sądem. Według ADF, miasto Lansing zablokowało sprzedaż produktów chrześcijańskiej rodziny, gdy na stronie Country Mill Farms na Facebook’u przeczytano, że Tennes’owie popierają biblijne małżeństwo i nie zgodzą się, by na terenie ich sadów odbywały się śluby LGBTQ.

„Nasza rodzinna farma ma dla nas bardzo osobisty charakter” – powiedział Steve Tennes w oświadczeniu na stronie internetowej ADF. „Jedną z rzeczy, które naprawdę nam się podobają w naszej rodzinnej farmie, jest to, że możemy wychowywać tu pięcioro naszych dzieci zgodnie z naszą wiarą”.

W 2017 roku, sędzia federalny wydał wstępne zarządzenie, zmuszające miasto do pozwolenia rodzinie Tennes na uczestnictwo w targu rolnym; powiedział też, że miasto prawdopodobnie złamało ich prawa religijne i wolności słowa.

Według NBC News, burmistrz East Lansing, Mark Meadows, powiedział, że tymczasowe orzeczenie dotyczy jedynie sezonu rynkowego z 2017 roku. Meadows stwierdził też, że miasto sprzeciwia się „korporacyjnemu podejmowaniu decyzji” przez Tennes’ów, a nie ich religijnym przekonaniom.

„Tu nie chodzi o pana Tennes’a” – powiedział Meadows. „Tu chodzi o interesy”.

Radca prawny ADF, Kate Anderson, stanowczo się nie zgadza.

„Wszyscy Amerykanie powinni być wolni, by żyć i wypowiadać się zgodnie ze swoimi głęboko żywionymi przekonaniami religijnymi, bez lęku przed karą ze strony rządu” – oznajmiła Anderson. „Tymczasem, władze East Lansing zmieniły swoją politykę rynkową, by wykluczyć Steve’a Tennes’a, ponieważ nie podobają im się jego katolickie przekonania na temat małżeństwa. Sądy wielokrotnie odrzucały tego typu praktyki jako niekonstytucyjną dyskryminację”.

Steve i Bridget Tennes są weteranami armii i mają nadzieję, że ich sprawa pomoże zachować prawa innych Amerykanów.

„Tu nie chodzi tylko o naszą możliwość handlowania na targu rolnym. Tak naprawdę chodzi tu o prawo każdego Amerykanina do zarabiania na życie bez konieczności martwienia się o ukaranie przez rząd” – powiedział Steve.

Emily Jones

źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.