Ze świata

Szwecja: zabroniono modlitwy uczniom w chrześcijańskiej szkole

zabroniono modlitwy uczniomChrześcijańskiemu przedszkolu w Szwecji zabroniono modlitwy dziękczynnej podczas posiłków i prowadzenia lekcji na temat Biblii.

Heatstreet informuje, że powiedziano przedszkolu w Umea w Szwecji, że prowadzenie dzieci w modlitwie przed posiłkami i czas przekąsek wraz z lekcjami na temat Biblii naruszyło Sweden’s Education Act. Zabrania on szkołom włączania elementów wyznaniowych do zajęć, a także zapewnia, że ​​dzieci mogą wypisać się z religijnych zajęć.

Przedszkole, które jest prowadzone przez Armię Zbawienia,

zostało oskarżone o niedanie uczniom możliwości wyboru czy chcą czy nie modlić się przed posiłkami i brać udział w innych religijnych czynnościach.

Kierownik przedszkola, Britt Marie Mårtensson, przyznała, że Sweden’s Education Act „może być interpretowany na różne sposoby” i że szkoła nie wierzy, że modlitwa przed posiłkiem mogłaby być uznana za część edukacji uczniów.

„Wiedzieliśmy, że jako czynność wyznaniową nie mogliśmy już dłużej mieć czasu modlitwy podczas gdy uczniowie są w ławkach gdzie się uczą, więc pomyśleliśmy, że dodamy modlitwę do posiłku jako dobrą czynność podczas jedzenia”, powiedziała. „Zinterpretowaliśmy prawo odmiennie od władz miasta”.

Zamiast odmówienia modlitwy przed posiłkiem, uczniowie teraz mówią rymowankę i dziękują słońcu, deszczowi lub czemuś według ich wyboru przed jedzeniem.

Chociaż nauczyciele w szkole wyrazili rozczarowanie, że muszą wyciąć modlitwę ze szkolnego dnia, wydawali się być gotowi przystosować się do nowego sposobu:

„To smutne, ponieważ modlitwa przed jedzeniem jest tradycją, ale rymowanka jest również ładna i pozwala dzieciom wybrać komu i za co chcą podziękować”, powiedziała Mårtensson.

Veronica Neffinger
źródło: http://www.christianheadlines.com

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Może list protestacyjny do władz miasta.
    Proszę przygotować krótki list po szwedzku a my podpiszemy. Wolno muzułmanom modlić cię publicznie, wolno i nam. A ten przypadek nie jest nawet publiczny.
    Pozdrawiam
    Lech Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker