PrześladowaniaZe świata

Sudan: Zarzuty dla dwóch liderów kościoła

Sudan

Dwóm liderom kościoła w Omdurmanie, pastorowi Kabashiemu Idrisowi i ewangeliście Yacoubowi Ishakhowi, postawiono zarzut powodowania kłopotów publicznych. Byli oni zatrzymani przez policję 14 czerwca ubiegłego w czasie lekcji biblijnej i wypuszczeni za kaucją po czterogodzinnym przesłuchaniu.

Zarzuty i niebezpieczeństwo kary

Do aresztowania doszło po tym, gdy sąsiad złożył drugą skargę na zgromadzenia chrześcijańskie odbywające się w budynku kościelnym niedaleko jego domu. Pierwszą skargę złożył w maju z powodu śpiewu wierzących. Obaj chrześcijańscy liderzy zostali wtedy przesłuchani i wypuszczeni. W czerwcu, ten sam sąsiad powiedział policji, że jego dzieci śpiewają chrześcijańskie piosenki i obawia się, że mogą nawrócić się na chrześcijaństwo.

Jeśli pastor Kabashi i Yacoub zostaną uznani za winnych postawionego im zarzutu, grozi im kara grzywny i do trzech miesięcy więzienia. Sąd może też zakazać im podejmowania wszelkich czynności religijnych.

Módlmy się…

Módlmy się o Bożą interwencję w tej sytuacji. Niech zarzuty wobec pastora Kabashiego i Yacouba zostaną oddalone, by mogli w pokoju wznowić prowadzenie zgromadzeń kościoła.

Módlmy się też, by ci, którzy usłyszeli przesłanie Ewangelii przez ich nauczanie i pieśni uwielbienia, łącznie z dziećmi sąsiada, który wniósł skargi, mogli bez przeszkód złożyć wiarę w Chrystusie.

Prośmy Boga, by szczególnie dotknął serca wrogo nastawionego ojca, w nadziei, że i on otworzy się na przemieniające życie przesłanie Ewangelii.

Źródła: Middle East Concern, Morning Star News
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Sudan: Chrześcijańskie małżeństwo oskarżone o bluźnierstwo

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button