Kto stworzył Boga?
PrześladowaniaZe świata

Sudan: Chrześcijańskie małżeństwo uważane na mocy prawa za cudzołożne

Nada and Hamouda. Zdjęcie: ADF International

Chrześcijańskie małżeństwo z Sudanu jest obecnie sądzone, a w przypadku skazania może otrzymać karę stu batów i zostać wypędzone z obszaru zamieszkania. Hamouda i Nada zostali oskarżeni o cudzołóstwo, gdy sąd orzekł nieważność ich małżeństwa.

Za sprawą rządu prześladowania Chrześcijan nasilają się

Kolejna rozprawa została zaplanowana na 7 czerwca. To chrześcijańskie małżeństwo doświadcza coraz większej presji i gróźb, szczególnie ze strony brata Nady, który wniósł pierwotne oskarżenia przeciwko nim.

Sześć miesięcy temu, w przewrocie wojskowym obalono rząd tymczasowy, który pracował nad ustanowieniem rządów cywilnych i zwiększeniem wolności religijnej.

Do władzy powrócili członkowie byłego rządu dyktatorskiego Omara al-Bashira, którzy zacieśnili więzi z Bractwem Muzułmańskim. W miarę coraz większej presji na honorowanie w całym kraju prawa szariatu, nasilają się też wynikające stąd prześladowania chrześcijan.

Módlmy się…

Nadal pamiętajmy w modlitwach o sudańskich chrześcijanach, którzy są coraz bardziej nękani i prześladowani z powodu swojej wiary w Jezusa. Módlmy się, by sąd uniewinnił Hamoudę i Nadę.

Niech Bóg osobiście zainterweniuje w imieniu oskarżonego małżeństwa w czasie ich interakcji z członkami rodziny i urzędnikami sądowymi, dając im siłę do wybaczenia swoim prześladowcom oraz napełniając ich pokojem, mądrością i odwagą, by mogli dzielić się niezawodną nadzieją w Chrystusie.

Źródła: ADF International, Church in Chains, Morning Star News, Mission Network News, Al Jazeera
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Sudan: Bojownicy islamscy nie pozwolili wejść na nabożeństwo

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button