Świadectwa

Rumunia: Anca i podwójne życie

RumuniaWielu ludzi w Rumunii, twierdzy prawosławnej wiary, żyje w duchowej ciemności. Chociaż posiadają informacje o Bogu, dla niewielu Jezus Chrystus jest Panem i Zbawicielem. Z młodą Ancą było inaczej. Dorastała ona w ewangelicznie wierzącej rodzinie. 17-latka przyznaje, że gdy tylko podrosła, pociąg do jej „światowych” przyjaciół okazał się tak silny, że nie mogła mu się oprzeć.

Chciałam po prostu z nimi być. Nie miałam zamiaru mówić im o Bogu, a do kościoła chodziłam tylko po to, aby przypodobać się rodzicom – mówi Anca. – Wierzący przyjaciele zapraszali mnie na spotkania, ale ja zawsze znajdowałam wymówkę, by nie przyjść.

W końcu wykręty przestały działać.

Stało się to w momencie, gdy młodzi ludzie z kościoła zaczęli studiować Biblię używając przy tym kursu i materiałów Projekt Filip.

Z jednej strony spotkania biblijne wydawały się interesujące, z drugiej nadal czułam, jak bardzo ciągnie mnie do moich znajomych ze szkoły i dyskotek. Aż przyszło przebudzenie – wspomina Anca.

Podczas jednego ze spotkań byłam niemile zaskoczona, dowiadując się, że w oczach Boga, moje podwójne życie, to duchowa śmierć. Nie dało się dłużej oszukiwać Boga. Gdy czytałam Boże Słowo, zobaczyłam jak daleko jestem od Niego. Powoli moja relacja z Jezusem zaczęła się pogłębiać. Modliłam się do Boga, prosząc Go, aby zmienił moje życie. I zmienił je.

Przyjęłam Jezusa jako mojego Zbawiciela i zostałam ochrzczona. Chwalę Go za to, że wyciągnął mnie z ciemności, abym mogła żyć w Jego świetle. Jestem bardzo wdzięczna za kurs biblijny, który poprowadził mnie do Chrystusa.

Dziękujemy za Wasze dary i modlitwy, dzięki którym każdego roku, tysiące ludzi z Europy Wschodniej, zarówno młodych i star-szych, dochodzi do zbawczej wiary w Jezusa Chrystusa.

Do wiary zatem potrzebne jest przesłanie, a treścią tego przesłania jest to, co mówi Chrystus. (Rzm 10:17)

źródło: Liga Biblijna w Polsce

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.