Ze świata

Przecięty wiek chrześcijan w Anglii i Walii wzrósł powyżej 50 lat

Londyn Anglia

Najnowsze dane ustalone na podstawie spisu ludności z 2021 roku ujawniają, że chrześcijanie są grupą o najwyższej średniej wiekowej wśród wszystkich grup wyznaniowych w Anglii i Walii.

Liczby opublikowane w poniedziałek 30 stycznia przez Office for National Statistics (ONS) pokazują, że średni wiek chrześcijanina to obecnie 51 lat.

To znacznie przekracza średnią wiekową 40 lat dla ogólnej populacji Anglii i Walii.

Dla kontrastu, grupa określająca siebie jako muzułmanie miała najniższą średnią wiekową wynoszącą 27 lat; zaraz za nimi byli „bezwyznaniowi”, których średnia wiekowa wynosiła 32 lata.

Odkąd zaczęto robić spis ludności, to pierwszy rok, w którym średni wiek chrześcijanina wzrósł powyżej 50 lat. W 2011 roku, ta liczba wynosiła 45 lat.

Tak duży przyrost średniej wiekowej zanotowano tylko wśród buddystów.

W 2021 roku, w sumie 27,5 miliona osób określiło swoją religię jako chrześcijańską. Spośród nich, ponad jedna czwarta (29 procent) była w wieku 65 lat i starszym, w porównaniu do 22,3 procent w 2011 roku. To wyższy odsetek, niż 18,6 procent ogółu populacji Anglii i Walii w tej samej grupie wiekowej.

Pytanie o religię w spisie ludności było dobrowolne, jednak odpowiedziało na nie aż 94 procent populacji.

„Różnorodność wiekowa w grupach religijnych z czasem wzrosła; różnica między najmłodszą średnią wiekową (grupa identyfikująca się jako ‘muzułmanin’) i najstarszą średnią wiekową (grupa identyfikująca się jako ‘chrześcijanin’) zwiększyła się z 20 lat w 2011 roku do 24 lat w 2021 roku” – poinformowało ONS.

Autor: zespół Christian Today

Źródło: Christian Today

Inne: Anglia: chrześcijańska mówczyni na Speakers Corner pocięta nożem na oczach policji

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button