PrześladowaniaZe świata

Ponad sto osób zabitych przez bojowników islamskich – Demokratyczna Republika Konga

zabita

Od początku 2021 roku ponad sto osób, przeważnie chrześcijan, zginęło w masowych atakach dokonanych przez ekstremistów islamskich w Demokratycznej Republice Konga.

Wiele ofiar śmiertelnych w napaści islamskich bojowników – „mają wyraźny plan ekspansji islamskiej” – wyjaśnia rzecznik Open Doors

4 stycznia 22 osoby, jak się szacuje, zostały zabite w nocnym ataku na wieś Mwenda. Tydzień wcześniej co najmniej 42 osoby zabito w dwóch oddzielnych atakach w tym samym regionie. Później, 14 stycznia, w ataku islamistów zginęło kolejne 46 osób.

Napaści dokonują bojownicy organizacji islamskiej Sojusz Sił Demokratycznych (Allied Democratic Forces – ADF). Rzecznik Open Doors wyjaśnił, że członkowie ADF mają wyraźny plan ekspansji islamskiej. Większość mieszkańców kraju to chrześcijanie, jednak ugrupowania takie jak ADF są zdeterminowane, by zrealizować w regionie swoje zamiary.

W październiku 2019 roku rząd rozpoczął ofensywę przeciwko tej organizacji, co przyniosło wzrost liczby i intensywności jej ataków.

Prośmy Boga o ochronę dla mieszkańców narażonych na ataki

Wstawiajmy się za mieszkańcami D. R. Konga, których dotykają skutki niszczących najazdów, prosząc Boga, by dał uzdrowienie rannym i cierpiącym na urazy psychiczne, a także przyniósł pocieszenie opłakującym stratę swoich bliskich.

Módlmy się, by tamtejszy rząd z powodzeniem działał w kierunku stłumienia wszelkich przyszłych ataków, planowanych przez obecne w kraju grupy rebeliantów, chronił cywilów i przywrócił pokój na całym obszarze.

Niech bojownicy odpowiedzialni za przemoc odkryją prawdziwy, duchowy pokój i wolność, które przychodzą tylko przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

Źródła: Open Doors, Christian Post
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne
Demokratyczna Republika Konga: bojówki islamskie nasilają ataki

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button