PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Z powodu wpisu na Facebooku setki osób uciekły z domów

Pakistan Karachi

22 grudnia pastor z Charar (dzielnicy Lahore) udostępnił na Facebooku wpis na temat swojej wiary, co niektórzy miejscowi muzułmanie uznali za bluźnierstwo przeciw islamowi.

„(…) niektórzy muzułmanie mieli w planach podpalenie domów należących do chrześcijan”

Pastor Raja Waris przeprosił, kiedy zrozumiał, jaki był odbiór jego wpisu i wydawało się, że problem został rozwiązany. Jednak informacja rozeszła się wśród lokalnej społeczności i setki muzułmanów wyszło na ulicę, domagając się, aby pastorowi Rajemu ścięto głowę.

W trakcie demonstracji wyszło na jaw, że niektórzy muzułmanie mieli w planach podpalenie domów należących do chrześcijan. Zmusiło to setki zagrożonych chrześcijan do ucieczki. Od 28 grudnia Pastor Raja przebywa w areszcie. Według ostatnich informacji, nie postawiono mu dotąd żadnych zarzutów.

Do Charar sprowadzono policję. Chrześcijańskie rodziny otrzymały zapewnienie, że nie grożą im kolejne akty przemocy, w związku z czym mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Módlmy się…

Módlmy się o bezpieczeństwo chrześcijan zamieszkujących Charar. Prośmy Pana, aby Jego pokój spoczął nie tylko na tej niespokojnej społeczności, ale też zapanował w ich zaniepokojonych sercach.

Niech Boży Duch wstawia się za pastorem Rają, pomoże mu w oczyszczeniu z zarzutów i bezpiecznym zwolnieniu z aresztu. Módlmy się, aby demonstrujący zostali dotknięci przez Bożą miłość i zaprzestali protestów.

Źródła: International Christian Concern, Morning Star News

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne

Facebook usunął bez wyjaśnienia stronę chrześcijańskiej służby

 

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button