Ze świata

Pakistan: Po wyjściu z celi śmierci otrzymali azyl w Europie

Shafqat i Shaguftah

Pakistańscy chrześcijanie Shafqat Emmanuel i jego żona Szaguftah w minionym tygodniu otrzymali azyl w jednym z europejskich krajów. Po siedmiu latach udręki w celi śmierci są wolni i mogą ponownie być z czwórką swoich dzieci, które w chwili ich aresztowania miały od 5 do 13 lat.

Uratowani przed wyrokiem śmierci

3 czerwca 2021 r. zostali oczyszczeni przez pakistański sąd ze wszystkich zarzutów. 4 kwietnia 2014 r. zostali oni bezpodstawnie uznani przez pakistański sąd za winnych wysłania „bluźnierczych” wiadomości tekstowych i skazani na śmierć za znieważenie Mahometa i Koranu.

Wiadomości rzekomo wysłano z telefonu Shagufty, zgubionego miesiąc wcześniej i nigdy nieodnalezionego. Małżonkowie nie mogli ich napisać, bo oboje są niepiśmienni.

Lata w więzieniu były szczególnie ciężkie dla Shafqata, który od wypadku w 2004 r. jest sparaliżowany od pasa w dół. Jako niepełnosprawny, potrzebujący pomocy, był zdany na łaskę strażników więziennych.

W kwietniu tego roku Amnesty International przekazało, że Shafqat ma poważne odleżyny i bardzo cierpi. Rodzina ujawniła, że w marcu przez trzy dni był w śpiączce, ale nikt nie zabrał go do szpitala.

Chwała Bogu

Dziękujmy Bogu, że Shafqat i Szaguftah są wolni i prośmy Go, aby w ich nowym kraju otoczył ich szczególną opieką. Módlmy się o ich wewnętrzną odnowę po tych traumatycznych przeżyciach oraz o uzdrowienie dla Shafqata. Módlmy się o ich dzieci, aby w swoim nowym kraju wzrastały w Chrystusie i służyły Mu z całego serca.

Módlmy się też o innych pakistańskich chrześcijan bezpodstawnie oskarżanych o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi i/lub Koranowi. Módlmy się o zniesienie haniebnego prawa o bluźnierstwie.

Za Głos Prześladowanych Chrześcijan
Powiązane: Pakistan: Chrześcijańskie małżeństwo oczyszczone z zarzutu bluźnierstwa

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button