PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Konwersja na islam przy użyciu podstępu

Post w mediach społecznościowych o „nawróceniu” Adnana. Zdjęcie: Morning Star News

Adnan Bachir to upośledzony umysłowo chrześcijanin, który mieszka w Gujjar Khan w Pendżabie. 14 kwietnia wyszedł z domu i napotkał demonstrację członków partii islamistycznej Tehreek-e-Labbaik Pakistan (TLP). Wykorzystując sposobność, demonstrujący zmusili bezbronnego Adnana, aby publicznie wyrecytował islamskie wyznanie wiary (Szahadę), co jest równoznaczne z konwersją na islam.

Oranżada w proszku z wyznanie wiary – przejście na islam

Zostało to nagrane i opublikowane w mediach społecznościowych. Tego wieczoru Adnan powiedział swojej rodzinie, że kiedy przypatrywał się demonstracji jego były pracodawca obiecał mu oranżadę w proszku, pod warunkiem, że się przyłączy do demonstrujących i wyrecytuje Szahadę.

Odkąd nagranie zostało opublikowane w Internecie, muzułmanie kontaktowali się z krewnymi Adnana z pytaniem, kiedy reszta rodziny przyjmie islam. Niektórzy grozili poważnymi konsekwencjami, jeśli rodzina będzie „zmuszać” Adnana do powrotu do chrześcijaństwa. Ostrzegli, że za odstępstwo grozi kara śmierci.

Brat Adnana, Fayyaz, mówi, że członkowie partii obserwują członków rodziny. „Nasze życie stało się żałosne z powodu gróźb i inwigilacji działaczy TLP”- opowiada.

„Nie możemy prosić o pomoc policji ani przedstawicieli rządu, czy przywódców religijnych, ponieważ wszyscy boją się TLP, a również dlatego, że łatwo można uznać tę sprawę za religijną.

Prosimy módlmy się o bezpieczeństwo i prowadzenie dla tej rodziny wierzących, która musi stawić czoła tej trudnej sytuacji

Niech Bóg umocni Adnana, Fayyza i resztę rodziny, potwierdzając swoją obecność w ich życiu i dając im śmiałość, roztropność i łaskę potrzebną do przezwyciężenia prześladowań.

Módlmy się, aby ludzie, którzy zmusili Adnana do „konwersji” na islam oraz ci, którzy grożą tej rodzinie, zostali dotknięci przez Bożą miłość i odkryli prawdziwy duchowy pokój, który może być znaleziony jednego dzięki wierze w Jezusa.

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Pakistan: chrześcijańska pielęgniarka związana, pobita przez współpracowników po fałszywym oskarżeniu o bluźnierstwo

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button