PrześladowaniaZe świata

Pakistan: chrześcijańska pielęgniarka związana, pobita przez współpracowników po fałszywym oskarżeniu o bluźnierstwo

Pakistan

Chrześcijanka z Pakistanu zatrudniona jako pielęgniarka, została oskarżona o bluźnierstwo przeciwko islamowi przez swoją muzułmańską koleżankę z pracy, z którą się pokłóciła. Kłótnia sprowokowała atak, a obecnie ze względów bezpieczeństwa kobieta przebywa w ukryciu.

”Szpitalny personel związał ją i znęcał się nad nią, po czym zamknął w pokoju”

International Christian Concern (ICC) donosi, że 28 stycznia, 30-letnia Tabitha Nazir Gill naraziła się koleżance z pracy w czasie zmiany w Szpitalu Położniczym Sobhraj w Karaczi.

Przełożona szpitalnych pielęgniarek poleciła członkom personelu medycznego, by nie przyjmowali od pacjentów napiwków ani żadnych pieniędzy. Gdy Gill zobaczyła, że koleżanka przyjmuje pieniądze, przypomniała jej o poleceniu przełożonej.

W efekcie, muzułmanka niesłusznie oskarżyła Gill o popełnienie bluźnierstwa. Według ICC, szpitalny personel związał ją i znęcał się nad nią, po czym zamknął w pokoju aż do przyjazdu policji.

Policja zmuszona do działań przeciwko pielęgniarce

Policja wypuściła Gill i pozwoliła wrócić do domu, nie znajdując żadnych wiarygodnych dowodów bluźnierstwa pielęgniarki.

Funkcjonariusze próbowali ją ochronić i rozwiązać konflikt, ale przed komisariatem zebrały się setki muzułmanów, którzy zmusili policję do wniesienia przeciwko Gill tzw. raportu pierwszej informacji (FIR).

„Policja zapewniła ofierze ochronę i próbowała rozwiązać konflikt” – powiedział informator ICC. „Jednak przed miejscowym komisariatem zebrał się tłum setek muzułmanów, zmuszając policję do zarejestrowania FIR przeciwko Gill. FIR został złożony dzisiaj”.

W sprawie oskarżenia prowadzone jest dochodzenie.

„W Pakistanie, zarzut bluźnierstwa na zawsze rujnuje życie oskarżonego”

Chrześcijanie i inne mniejszości religijne nadal są głównym celem przemocy dokonywanej pod osłoną pakistańskich praw o bluźnierstwie.

Według amerykańskiej Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF), Pakistan jest jednym z sześciu wiodących krajów, w których notuje się najwyższą liczbę spraw związanych z bluźnierstwem.

„International Christian Concern potępia fałszywy zarzut bluźnierstwa, jaki wniesiono przeciwko Tabicie Nazir Gill” – powiedział dyrektor regionalny ICC, William Stark. „W Pakistanie, zarzut bluźnierstwa na zawsze rujnuje życie oskarżonego, nawet, jeśli zostanie dowiedzione, że jest fałszywy”.

„Wzywamy pakistańskie władze, by gruntownie i uczciwie zbadały ten fałszywy zarzut, a fałszywego oskarżyciela oddały w ręce sprawiedliwości.”

”Nie wolno dłużej pozwalać, by pakistańskie prawa o bluźnierstwie regulowały osobiste porachunki lub podburzały do religijnej nienawiści. Zbyt często te prawa są narzędziem w rękach ekstremistów, chcących wzniecać religijnie motywowaną przemoc wobec mniejszości” – powiedział Stark.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Inne
Pakistan: Uniewinnienie chrześcijanina oskarżonego o bluźnierstwo

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button