Ze świata

Pakistan: Chrześcijanin oczyszczony z zarzutów o bluźnierstwo

Pakistan Karachi

W Pakistanie od wielu lat oskarżenia o bluźnierstwo są bronią używaną przeciwko chrześcijanom. Sprawa nabrała światowego rozgłosu z powodu oskarżonej o bluźnierstwo i w 2009 r. skazanej na śmierć chrześcijanki Asi Bibi. 10 lat później Asia ostatecznie została uniewinniona, a po wyjściu na wolność musiała potajemnie opuścić kraj.

Zwolniony z więzienia gdzie doświadczał tortur

Sajjad Masih Gill, podobnie jak Asia Bibi, został fałszywie oskarżony w 2011 r. o rzekome wysyłanie bluźnierczych wiadomości tekstowych. Skazano go na dożywocie, a w marcu 2021 r. wyrok ten zmieniono na karę śmierci.

Podczas pobytu w więzieniu Sajjat był torturowany i poddany ostracyzmowi. Napadnięto i zastraszano również jego brata i bratanka, po ich odwiedzinach w więzieniu. Ponad 100 razy przekładano sprawę apelacyjną Sajjata, ponieważ sędziowie nie byli przygotowani do jej rozpatrzenia.

Wobec okropnego traktowania, którego doświadczył Sajjad, z wielką radością możemy poinformować, że 13 listopada  zwolniono go z więzienia po oczyszczeniu ze wszystkich zarzutów. Sąd Najwyższy w Lahore 26 października uniewinnił tego chrześcijanina z powodu niewystarczających dowodów. Informacji o wyroku sądu nie podawano publicznie, aby nie narażać na niebezpieczeństwo jego życia oraz jego bliskich i prawnika. Według Javeda Sahorty, jego prawnika, Sajjad jest „bardzo szczęśliwy”, ale nie może wrócić do swojego normalnego życia. Ze względów bezpieczeństwa prawdopodobnie nie będą ujawniania dalsze informacje o nim.

Chwała Bogu!

Chwalmy Boga za uniewinnienie Sajjada. Wspierajmy modlitwą tego chrześcijanina, którego prawnicy pracują, aby zapewnić mu stałą ochronę przed zagrożeniem przemocą.

Ponadto otoczmy modlitwą członków jego rodziny, prawników i wszystkich powiązanych z tą sprawą,  prosząc Boga o ich bezpieczeństwo.

Niech ta sprawa i jej podobne będą impulsem do zmian politycznych i prawnych w Pakistanie, ostatecznie prowadząc do zniesienia obowiązującego w tym kraju prawa o bluźnierstwie.

Źródło: Morning Star News, UCA News
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Pakistan: Chrześcijańskie pielęgniarki zwolnione za kaucją, groziła im kara śmierci

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button