PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Chrześcijańskie pielęgniarki zwolnione za kaucją, groziła im kara śmierci

Maryam Lal i Navish Arooj (w środku)

Maryam Lal i Navish Arooj (pielęgniarka i studentka pielęgniarstwa) 9 kwietnia zostały oskarżone o bluźnierstwo i groziła im kara śmierci. Dostały zadanie – wyczyszczenie półki, na której znajdowały się różne nalepki, w tym naklejka z wersetem z Koranu. Po wyczyszczeniu szafki, następnego dnia zostały oskarżone o zniszczenie tej naklejki i zbezczeszczenie Koranu.

Zwolniona za kaucję

Informowano, że Maryam została pchnięta nożem. Zebrał się tłum i policja musiała interweniować, by uratować ich życie. W mieście wybuchły zamieszki. Głos Prześladowanych Chrześcijan pomagał chrześcijanom, którzy w tym czasie nie mogli wychodzić z domu i pracować w obawie o swoje życie.

Jak donosi pakistański portal krosskonnection, na rozprawie sędzia zwolnił pielęgniarki za kaucją (około 1350 USD za każdą z nich) i skłania się do tego, by na ostatecznej rozprawie oczyścić je całkowicie z zarzutów. Kaucja i dotychczasowy wyrok utrzymywane były w tajemnicy przez ponad dwa miesiące.

Sąd obawiał się, że w wyniku ogłoszenia oficjalnie wyroku dojdzie do ponownych zamieszek i starć z policją. Maryam i Navish nadal znajdują się w ukryciu i nie musiały stawiać się na rozprawie, gdyż obawiano się o ich życie.

Dziękujmy i módlmy się…

Dziękujmy Bogu za zwolnienie z więzienia pielęgniarki: Maryam i Navish. Niech Pan napełnia ich serca radością i otuchą, że cała rozprawa zakończy się na ich korzyść.

Prośmy Pana o ochronę dla nich i ich rodzin. Módlmy się, by sądy w Pakistanie miały odwagę ogłaszać sprawiedliwe wyroki.

Źródło: Krosskonnection, Morning Star News
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Pakistan: Rozprawa apelacyjna pastora opóźnia się kolejny raz

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button