Ze świata

Nowy Jork ogranicza chrześcijan i ortodoksyjnych Żydów, jednak nie muzułmanów

Queens w Nowym Jork

Dzielnicę Queens w Nowym Jorku zamieszkuje liczna populacja muzułmanów. Każdej jesieni urządzają wielką procesję na cześć wnuka proroka Mahometa, którego męczeństwo rozpoczęło rozłam między szyitami i sunnitami.

Pomimo związanych z koronawirusem restrykcji nałożonych na chrześcijan i Żydów 4 października duża grupa muzułmańskich mężczyzn przemaszerowała główną ulicą części Queens zwanej Flushing. Według raportu Daniela Greenfielda z The Jewish Voice w większości nie mieli na twarzach maseczek. Skandowali i tłukli się w gołe klatki piersiowe, a dookoła nie było widać przedstawicieli władzy.

“To jedno z wielu dużych zgromadzeń szyitów (muzułmanów) w Nowym Jorku i w New Jersey “, zauważył Greenfield.

Media opisywały zgromadzenia ortodoksyjnych Żydów i chrześcijan jako zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Nie stało się tak jednak w przypadku muzułmanów.

“Gubernator Cuomo i burmistrz Bill de Blasio nie oskarżali muzułmanów o rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nie zadeklarowali też prześladowań, w wyniku których zamknięto by meczety”, podkreślał Greenfield.

Procesja w Queens odbyła się w sąsiedztwie z listy obserwacyjnej – liczba przypadków zachorowań na koronawirusa stale tam rośnie.

Dwa miesiące temu gubernator Cuomo groził, że zakaże ślubów wśród ortodoksyjnych Żydów. Winił też żydowskie i katolickie społeczności za rozsiewanie koronawirusa. Nie wspomniał jednak o wydarzeniach organizowanych przez muzułmanów.

„zamknę synagogi”

– Mam kilka słów do ortodoksyjnej społeczności. Jeśli nie będziecie przestrzegać tych zasad, zamknę synagogi – powiedział Cuomo jeden dzień po muzułmańskiej procesji.

“Media często i niesprawiedliwie twierdziły, że ogniska zakażeń miały miejsce jedynie na obszarach zamieszkiwanych przez liczne społeczności ortodoksyjnych Żydów. To nieprawda, szczególnie jeśli chodzi o Queens“, twierdził Greenfield.

Jerrold Nadler, polityk, który twierdzi, że przemoc ze strony Antify to mit, pomagał rozprowadzać wspierającą represjonowanie Żydów przez Cuoma i De Blasia petycję od grupy rabinów stworzonej w tym roku, aby walczyć o sprawiedliwość społeczną.

Petycję napisała Sharon Kleinbaum z Kongregacji Beit Simchat Torah, świątyni dla homoseksualistów.

“Zróżnicowane odnoszenie się do zgromadzeń ortodoksyjnych Żydów i szyitów jest niepokojącym znakiem tego, jak antysemityzm stanowi część intersekcjonalności lewicy“.

Autor: Mark Ellis

Źródło: God Reports

Z USA:
USA: Wołanie o sprawiedliwość rasową przeradza się w antysemityzm

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button