PrześladowaniaZe świata

Nigeria: Zakładnicy z kościoła baptystycznego „Emanuel” już są na wolności

Nigeria

Wierzący w nigeryjskim stanie Kaduna byli zdruzgotani napaścią na wioskę Kakau Daji, która miała miejsce 31 października. W ataku zginął co najmniej jeden chrześcijanin, a 66 porwano. 6 listopada porywacze postrzelili pięciu więźniów, z których dwóch zmarło, a trzech trafiło do szpitala.

Uwolnienie

Cieszymy się z wiadomości, że 3 grudnia uwolniono pozostałych 61 zakładników z tego kościoła, wraz z 9-cioma innymi. Pastor John Joseph Hayab, przewodniczący Christian Association of Nigeria, poinformował o uwolnieniu oraz o okupie, który zapłacono, aby więźniowie mogli odzyskać wolność.

Ocalonych zakładników zabrano do szpitala, aby zbadać ich stan, po czym wszyscy powrócili do swoich rodzin.

Chociaż porwania dla okupu stają się nagminne w Nigerii, wiele z nich ma dodatkowy aspekt religijny, ponieważ islamscy bojownicy obierają szczególnie za cel chrześcijan. Zebranie środków na okup nie zawsze jest niestety możliwe, a nawet kiedy uda się go zapłacić, nie gwarantuje to bezpiecznego uwolnienia ofiar. Stało się tak w przypadku porwanego 8 listopada pastora Dauda Bature.

Jego oprawcy zażądali okupu. Kiedy jednak 18 listopada żona pastora przyniosła pieniądze za jego uwolnienie, sama została uprowadzona. Została zwolniona 6 grudnia. Porywacze nie tylko zatrzymali okup za pastora Daudy, ale zażądali większej kwoty w zamian za jego wolność. Pastor niestety został zabity kilka dni później, zanim udało się zebrać fundusze.

Módlmy się…

Chwalmy Boga za niedawne uwolnienie 61 chrześcijan. Pamiętajmy jednak o potrzebie dalszej modlitwy za wielu innych, którzy wciąż są przetrzymywani przez grupy bojowników.

Niech Bóg zapewni porwanym nigeryjskim chrześcijanom, a także wszystkim prowadzącym mediacje w ich imieniu, mądrość, prowadzenie i zachętę, aby mogli odpowiedzieć na prześladowania Jego przebaczeniem i miłością.

W obliczu zagrożeń i przemocy prośmy Pana, aby zapewnił bezpieczeństwo braciom i siostrom w Chrystusie w całej Nigerii, pomagając władzom w podjęciu niezbędnych działań, aby zakończyć przelew niewinnej krwi.

Źródła: Church in Chains, The Guardian, NaijaNews, International Christian Concern, Vanguard
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Nigeria: wykrzykiwali islamistyczne hasła, gdy zabijali i palili domy

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button