PrześladowaniaZe świata

Nigeria: wykrzykiwali islamistyczne hasła, gdy zabijali i palili domy

Ogień

26 listopada w nigeryjskiej wsi Ta’agbe zginęło w nocnym ataku dziesięcioro chrześcijan, w tym troje dzieci. Według świadków, napastnicy byli ubrani na czarno, mieli wyrafinowaną broń i wykrzykiwali islamistyczne hasła, gdy zabijali i palili domy. Szacuje się, że zniszczyli ponad sto domów, doprowadzając do wysiedlenia 690 osób.

Zniszczenia i ataki na chrześcijan

Sześcioro zabitych należało do jednej rodziny. „Z powodu Chrystusa straciłam wnuki” – powiedziała ze łzami Sibi Gara, leżąc na szpitalnym łóżku z powodu doznanych w ataku obrażeń. Podobno gubernator stanu Plateau jest wzburzony niepotrzebną stratą życia, bólem i zniszczeniem, jakich doświadczyli niewinni mieszkańcy, i wzywa do aresztowania odpowiedzialnych za atak.

Miejscowy lider chrześcijański uważa, że atak jest częścią kampanii mającej na celu usunięcie chrześcijan z tego obszaru. Pod koniec października bojownicy Fulbe wysłali list do mieszkających na terenie stanu społeczności chrześcijańskich, ostrzegając przed zbliżającymi się atakami, jeśli nie opuszczą swoich wsi.

Pośród trwającej przemocy, organizacje z całego świata, które wspierają prześladowanych chrześcijan, wyraziły sprzeciw wobec decyzji Departamentu Stanu USA o usunięciu Nigerii ze swojej listy „krajów budzących szczególne obawy”.

Niektórzy komentatorzy uważają, że zmiana może się wiązać z próbami umocnienia relacji amerykańskiego rządu z Nigerią. W odpowiedzi na tę wiadomość, przewodniczący Komisji Stanów Zjednoczonych ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF) powiedział: „Wzywamy Departament Stanu do ponownego rozważenia swoich decyzji w oparciu o fakty przedstawiane w ich własnych doniesieniach”.

Módlmy się…

Pamiętajmy w modlitwach o pogrążonych w żalu rodzinach ludzi, którzy stracili życie w ostatnich atakach, a także o setkach mieszkańców wsi, sterroryzowanych i wysiedlonych ze swoich domów i społeczności.

Niech pokrzepiająca, Boża obecność da potrzebną pociechę, uzdrowienie i siłę wszystkim, którzy cierpią z powodu straty swoich bliskich, zdrowia, domu i/lub osobistego mienia.

Módlmy się, by nigeryjskie władze podjęły skuteczne działanie przeciwko grupom bojowników, by zapobiec dalszemu zabijaniu niewinnych ludzi.

Źródła: International Christian Concern, AIT, Morning Star News, Mission Network News, Reuters
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Nigeria: Groźba „Okrutnych ataków” na Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button