Ze świata

Nigeria: nadzieja sześć miesięcy po uprowadzeniu

Rodzice uprowadzonych dziękują za modlitwy

Leah Sharibu
Zdjęcie: Leah Sharibu (źródło: rodzina Leah)

Ponad sześć miesięcy po uprowadzeniu, ostatnie nagranie 15-letniej Leah Sharibu obudziło w jej rodzicach nadzieję. Zdjęcie zostało opublikowane wraz z dwoma zdjęciami w internetowym wydaniu nigeryjskiej gazety. „Kiedy usłyszałem jej głos i zobaczyłem ją siedzącą w hidżabie [zasłona, która okrywa głowę i piersi, noszona przez większość muzułmanek po osiągnięciu wieku kobiecej dojrzałości] zacząłem płakać” – powiedziała jej matka serwisowi informacyjnemu World Watch Monitor, opisując jej pierwszą reakcję.

Modlitwy dodają sił

W lutym 2018 roku Leah wraz z ponad 100 innymi uczennicami została rzekomo porwana przez radykalną grupę Boko Haram. Podczas gdy inne dziewczyny zostały wypuszczone, Leah była jedyną dziewczyną, której nie uwolniono – prawdopodobnie ze względu na jej chrześcijańską wiarę (donosi Open Doors). W nagraniu, które niedawno zostało opublikowane słyszymy, jak prosi prezydenta Nigerii o pomoc dla siebie i swojej rodziny.

„Jako matka nie było to dla mnie łatwe, ale to nagranie przyniosło mi nadzieję i wierzę, że dzień jej wolności nie jest daleko” – z nadzieją mówi Rebecca Sharibu. Ale miesiące niepewności pozostawiły swój ślad: „Każdego dnia, kiedy się budzę, myślę o Leah i okolicznościach, w jakich się znajduje”. Ilekroć czuję się zniechęcono i zaczynam płakać, Bóg po prostu wysyła kogoś, by mnie odwiedził lub zadzwonił dodając zachęty. Kiedy myślę o chrześcijanach na całym świecie modlących się o Leah, daje mi to siłę, by dalej iść „.
Wezwanie do prezydenta Buhari

Natha, ojciec Leah, jest również głęboko poruszony najnowszą wiadomością: „Moja radość nie zna granic. Ten wspaniały dzień, kiedy przyszedł do mnie sąsiad i pokazał mi klip wideo w internecie – usłyszałem głos mojej Leah! On również jest głęboko wdzięczny za wsparcie modlitewne na całym świecie: „Szczerze mówiąc, wierzę, że Leah żyje dzięki modlitwom wiernych”, mówi i przyłącza się do apelu Leah: „Wzywam chrześcijan na wysokich stanowiskach na całym świecie, aby podnieśli swój głos i poprosiłem naszego prezydenta, aby zrobił wszystko by Leah wróciła.

Prosimy módl się za Leah i inne uprowadzone dziewczyny, jak te z Chibok:

Módl się, aby Jezus zapewnił im bezpieczeństwo i pomógł im mieć niewzruszoną wiarę w Niego.
Módl się za wszystkich rodziców, którzy jak Rebecca i Natha, pilnie potrzebują zachęty.
Módl się, aby dziewczęta odzyskały wolność.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.