Prześladowania

Nigeria: Ciągła przemoc wobec chrześcijan

15 lipca we wsi Ancha w stanie Plateau zabito ciężarną kobietę. 27-letnia Margaret Wakili niosła posiłek swojemu pracującemu w polu mężowi, gdy nagle zaatakowało ją ośmiu mężczyzn, przypuszczalnie pasterzy Fulbe. Mąż Margaret usłyszał ich krzyki: „Allahu Akbar, zabiliśmy niewiernego i musimy zabić więcej!”. Tamtego dnia zabita została również starsza kobieta z tej samej wsi.

Skutki jednego z ataków. Zdjęcie: World Watch Monitor

Zanim w Ancha doszło do tych dwóch tragedii, we wsi Tafigana miał miejsce inny bezsensowny atak. Wieczorem 14 lipca Thomas Wollo i jego siedmioletni syn Nggwe zostali zaatakowani i ścięci, gdy wracali z próby chóru.

Te alarmujące doniesienia to jedynie przykład powszechnej przemocy, która dotyka chrześcijan na północy Nigerii

ze strony bojówkarzy Fulbe i Boko Haram. Wobec powszechności tych ataków organizacja Jubilee Campaign wystąpiła do Międzynarodowego Trybunału Karnego o postawienie Boko Haram w stan oskarżenia za ludobójstwo. Ponadto, według przedłożonego przez nich raportu tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku odnotowano 50 ataków dokonanych przez pasterzy Fulbe.

Amnesty International krytykuje nigeryjski rząd za brak działania. Niewspółmierna liczba zabijanych w Nigerii chrześcijan ukazuje religijną naturę przemocy. Duchowny Gideon Para-Mallam twierdzi, że przemoc doprowadziła do „faktycznego porzucenia misji i ewangelizacji na niektórych dotkniętych nią obszarach”. Według niego „śmierć Kościoła (w Nigerii) może być kwestią kolejnych lat”.

Pamiętajmy w modlitwach o rzeszy pogrążonych w żałobie krewnych i przyjaciołach, opłakujących stratę swoich bliskich, bezlitośnie zabitych w Nigerii z powodu wiary. Módlmy się, by chrześcijanie z całego kraju otrzymali Bożą ochronę i mądrość, by właściwie radzili sobie z nieustanną przemocą. Módlmy się o opamiętanie dla nigeryjskich przywódców, by wreszcie podjęli konieczne kroki do położenia kresu tej przemocy.

Źródła: World Watch Monitor, Nasoweseeam Online, Christian Post
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.