RóżneZe świata

Nie możemy ulec dążeniom do legalizacji samobójstwa wspomaganego

ludzie

Nola Leach, przewodnicząca chrześcijańskiej grupy interesu CARE, nawołuje do inwestowania w opiekę paliatywną. Ma ona stanowić alternatywę dla samobójstwa wspomaganego.

W tekście dla „The House” Leach stwierdziła, że legalizacja samobójstwa stworzyłaby społeczeństwo, w którym „osoby uważające się za ciężar skutecznie rezygnowałyby z ochrony, z której powinny z całą słusznością korzystać”.

Przyznała, że opieka paliatywna „może nie zawsze wydawać się łatwą lub idealną odpowiedzią”. Ponadto w niektórych przypadkach jest „gorszej jakości”. Dodała jednak, że „nie da się przecenić jej znaczenia”. Nawołuje, aby lepiej finansować te działania i tym samym wszędzie zapewnić wysoki standard opieki.

„Musimy inwestować w siłę natury naszego społeczeństwa poprzez podnoszenie poziomu opieki paliatywnej. Nie możemy ulec dążeniom do ułatwienia śmierci bezbronnych, którzy są wśród nas”, stwierdziła.

„Społeczeństwo słono zapłaci”

Leach ostrzegła też, że „społeczeństwo słono zapłaci nie tylko za uczynienie śmierci czymś, co można wybrać, ale też za aktywne uzasadnianie pragnienia bezbronnej osoby, aby odebrać sobie życie”.

„Samobójstwo wspomagane pozostawia najbardziej bezbronnych ludzi na pastwę śmierci, zamiast doceniać ich życie. Musimy inwestować w siłę natury naszego społeczeństwa poprzez podnoszenie poziomu opieki paliatywnej. Nie możemy ulec dążeniom do ułatwienia śmierci bezbronnych, którzy są wśród nas”, powiedziała.

Jej ostrzeżenia pojawiły się po wypowiedzi szanowanego duńskiego profesora etyki, Theo Boera. Powiedział parlamentarzystom, że holenderskie prawo zezwalające na samobójstwo wspomagane rozszerzyło się znacznie bardziej, niż na początku zamierzano.

Stwierdził, że samobójstwo wspomagane stało się w Holandii „standardowym sposobem umierania”.

Źródło: Christian Today

Podobne
Kanada: wzrost samobójstw wspomaganych, jedna trzecia umierających nie chce być ciężarem

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button