WydarzeniaZe świata

Na Haiti porwano 17 misjonarzy, w tym dzieci

Haiti
Image Credit: Unsplash/Susan Mohr

W sobotę 16 października na Haiti porwano 17 osób, misjonarzy i członków ich rodzin, w większości Amerykanów, którzy pilnie proszą o modlitwę.

Organizacja Christian Aid Ministries z Ohio nadała pilny komunikat głosowy, informując o porwaniu grupy mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy wracali do domu po pracy przy budowie sierocińca. Porwana grupa składa się z 16 obywateli amerykańskich i jednego Kanadyjczyka – w sumie pięcioro dzieci, siedem kobiet i pięciu mężczyzn.

„Przyłączcie się do nas w modlitwie za tych, którzy trzymani są jako zakładnicy, za porywaczy i rodziny, przyjaciół i kościoły ofiar” – apeluje Christian Aid Ministries. „Jako organizacja, powierzamy tę sytuację Bogu i ufamy, że nas przez nią przeprowadzi”.

„Prosimy módlcie się za nas!!

Osoba mająca informacje o porwaniu, która chce zostać anonimowa, powiedziała, że w tamtych traumatycznych chwilach, jeden z uprowadzonych Amerykanów napisał na WhatsApp: „Prosimy módlcie się za nas!! Jesteśmy trzymani jako zakładnicy, porwano naszego kierowcę. Módlcie się, módlcie, módlcie. Nie wiem, dokąd nas zabierają”.

Amerykański Departament Stanu poinformował w oświadczeniu, że jest świadomy relacji o porwaniu. „Dobrostan i bezpieczeństwo przebywających zagranicą obywateli amerykańskich to jeden z najwyższych priorytetów Departamentu Stanu” – powiedział rzecznik.

„Kierownik misji i ambasada amerykańska sprawdzają, co da się zrobić” – przekazała w komunikacie organizacja misyjna. „Módlmy się, by członkowie gangu okazali skruchę i przyjęli wiarę w Jezusa Chrystusa”.

Jak wcześniej relacjonowało CBN News, na Haiti wrze, gdy karaibski kraj nadal próbuje odzyskać równowagę po dokonanym 7 lipca zabójstwie jego prezydenta.

Porwania i przemoc

Na ulicach rządzą gangi, podczas gdy Haiti zmaga się ze znalezieniem nowego, prawowitego przywódcy. Porwania i przemoc nasilają się, a w ciągu ostatnich miesięcy, celem ataków na różnych obszarach kraju stali się misjonarze.

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2021 roku, haitańska policja przyjęła zgłoszenia o ponad 300 ofiarach porwań, w porównaniu z 234 osobami porwanymi w całym 2020 roku – informuje we wrześniowym raporcie Zintegrowane Biuro Narodów Zjednoczonych na Haiti.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Inne: Haiti: Misjonarze zmuszeni do ucieczki z powodu przemocy i niepokojów społecznych

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button