Świadectwa

Mimo wielu problemów matka dwójki dzieci nie przestaje ufać Jezusowi

Przeżyła ciężkie chwile z powodu wiary w Jezusa Chrystusa

Po latach zmagań Nura z nadzieją patrzy w przyszłość

Wychowana w domu chrześcijanki i muzułmanina Nura* od najmłodszych lat obserwowała w swoim życiu tarcia między islamem a chrześcijaństwem. Kiedy wyszła za mąż, mąż muzułmanin znęcał się nad nią fizycznie i zabronił jej uczęszczać na spotkania chrześcijańskie. Takie życie było nie do zniesienia. Nura przeżyła ciężkie chwile z powodu wiary w Jezusa Chrystusa, ale nawet dzisiaj jej największym pragnieniem jest bycie wierną Jezusowi bez względu na okoliczności.

Kiedy wszystko się zmienia

Nura* ma 38 lat i mieszka na archipelagu Komorów, którego 98% populacji stanowią muzułmanie. Jej matka jest chrześcijanką, a ojciec muzułmaninem i szejkiem (przywódcą islamskim). Ojciec starał się wychować dzieci na gorliwych muzułmanów, jednak Nura zawsze czuła, że bliższa jest jej wiara matki i dorastała jako chrześcijanka.

Kiedy Nura dorosła, rodzina zaaranżowała dla niej małżeństwo. Ponieważ pan młody był muzułmaninem, Nura, jeszcze przed ślubem, wyjawiła mu, że jest chrześcijanką. Pan młody nie miał z tym problemu, ale zmieniło się to po narodzinach ich dwójki dzieci. Mąż zaczął coraz bardziej kontrolować żonę i stawał się wobec niej coraz bardziej zaborczy. W końcu Nura nie mogła już nawet wychodzić z domu, by spotykać się z innymi chrześcijanami. Z czasem sytuacja stawała się coraz trudniejsza, a mąż zaczął znęcać się nad nią fizycznie. W 2017 roku Nura nie mogła już dłużej znieść tej sytuacji i uciekła z domu wraz z dziećmi.

Życie bez wsparcia rodziny było bardzo trudne. Nura pracowała jako kucharka i sprzątaczka w domach innych ludzi, aby wyżywić siebie i swoje dzieci. Jednak gdy tylko pracodawcy dowiadywali się, że Nura była chrześcijanką, rezygnowali z jej usług. Podobnie reagowali właściciele wynajmowanych przez nią mieszkań.

„Nigdy nie pozwoliłam, by cokolwiek rozłączyło mnie z Jezusem”

Kiedy nasi lokalni partnerzy rozmawiali z Nurą wkrótce po jej ucieczce z domu w 2017 roku, powiedziała: „Znam Jezusa Chrystusa od najmłodszych lat. Nigdy nie pozwoliłam, by cokolwiek mnie z nim rozłączyło. Bez względu na ogrom wyzwań. Ponieważ w Biblii Jezus mówi, że jeśli wyprzesz się mnie przed ludźmi, ja wyprę się ciebie przed Ojcem, więc nie ma sensu żyć bez Niego”.

Nura niedawno wyszła za mąż za chrześcijanina i jest pełna wdzięczności za swoje nowe życie i rodzinę. Ale chociaż jej największe problemy zostały rozwiązane, Nura ma głębokie pragnienie: „Proszę was, módlcie się za mnie, abym pozostała wierna Jezusowi i nie zboczyła z Jego ścieżki […] i wykonywała dzieło Boże. I módlcie się za moją rodzinę, ponieważ moja rodzina nie jest na ścieżce Boga, ale na ścieżce ciemności”.
*Imię zmienione

Proszę, módl się za Nurę i chrześcijan na Komorach:

Podziękuj Bogu za oddaną wiarę Nury i Bożą wierność w jej życiu.
Módl się za jej rodzinę, aby ci, którzy są tak bliscy sercu Nury, poznali Jezusa jako swojego Zbawiciela.
Módl się za wszystkich chrześcijan na Komorach, którzy doświadczają presji i prześladowań z powodu wiary w Jezusa Chrystusa, aby zostali posilenie i mieli możliwość spotykania się z innymi chrześcijanami.
Módl się, aby Jezus nieustannie ożywiał swój mały kościół na Komorach i czynił go światłem dla otaczających go ludzi.

za Open Doors, Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button