Ze świata

Kancelaria prawnicza sponsoruje 5-metrowy krzyż w centrum Chicago

Ubiegłoroczna wystawa „Jesus in Daley Plaza” |  Thomas More Society

Kancelaria prawnicza non-profit, która brał udział w wielu głośnych sprawach dotyczących wolności religijnej, jest jednym ze sponsorów tegorocznej uroczystości „Jesus in Daley Plaza”, która upamiętnia Wielkanoc 5-metrowym krzyżem w centrum Chicago.

Tom Brejcha, który pełni funkcję prezesa i głównego radcy prawnego w Thomas More Society z siedzibą w Chicago, zauważył w oświadczeniu, jak ważne jest eksponowanie takich symboli w przestrzeni publicznej w obliczu coraz większego wypierania z niej religii.

„Obchody Wielkanocy stanowią konstytucyjnie chronione wyrażanie wiary religijnej przez obywateli na forum publicznym” – powiedział Brejcha. „Jest to właściwa odpowiedź na obawy wyrażone ponad 39 lat temu przez nieżyjącego już ks. Richarda Johna Neuhausa w jego książce The Naked Public Square”.

„Neuhaus ubolewał, że amerykańskie przestrzenie publiczne zostały pozbawione wszelkich odniesień do religii lub praktyk religijnych – tak jakby obchodzenie chrześcijańskich świąt na otwartej przestrzeni, gdzie inni mogliby dawać świadectwo, było w jakiś sposób „niedemokratyczne” – kontynuował.

„Jest to bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek w dzisiejszym, coraz bardziej świeckim społeczeństwie. Jednak ludzie wciąż mają zmartwienia, lęki i kłopoty. Chrześcijanie wierzą, że Jezus daje nadzieję, która pomaga nam wszystkim zająć się tymi obawami i odpowiedzieć na nie” – dodał Brejcha.

Sponsorami wystawy są także Tapestry Fellowship, fundacja City First oraz Karl i Nancy Fritz, którzy zaprojektowali i zbudowali tegoroczny krzyż. (…)

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych „orzeka, że ​​wyrażanie przekonań religijnych cieszy się takim samym rodzajem ochrony jak politycznych”.

Autor: Jon Brown
źródło: Christian Post

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button