Ze świata

Kanadyjski kościół ukarany grzywną za nabożeństwa

Riverside Calvary Church
Image Source: YouTube Screenshot/Riverside Calvary Church

Kościół w Kanadzie już drugi raz został ukarany grzywną za prowadzenie nabożeństw, mimo wydanych w czasie pandemii rozporządzeń zakazujących dużych zgromadzeń.

Według informacji Penticton Western News, 3 stycznia, kościół Riverside Calvary w Langley w Kolumbii Brytyjskiej otrzymał powiadomienie o grzywnie.

Kapral Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej z Langley, Holly Largy, powiedział, że kościół dostał mandat „za prowadzenie w niedzielę osobistego nabożeństwa wbrew Regionalnemu Rozporządzeniu Zdrowotnemu”.

Bez maseczek ochronnych

„Podczas nabożeństwa w kościele widziano uczestników bez maseczek ochronnych” – dodał Largy.

Po wzroście zachorowań na COVID, 19 listopada w Kolumbii Brytyjskiej wydano rozporządzenie zakazujące wewnętrznych zgromadzeń.

Jeden z członków kościoła Riverside, w anonimowej wypowiedzi stwierdził, że zakaz ilustruje „przeliczenie się [rządu] z własnymi siłami”, jednak nie potępił policji za jego egzekwowanie.

„Rozumiem, że wykonują swoją pracę, ale to przesada” – powiedział.

Pierwszą naganę dla Riverside wydano 29 listopada, gdy do kaplicy kościoła wezwano funkcjonariuszy ochrony porządku publicznego, by zbadali skargę na odbywające się tam osobiste nabożeństwa.

Według BC Local News, pastor przełożony Brent Smith powiedział, że chociaż toczą się spory wokół problemu konieczności nabożeństw, uważa, że kościół ma prawo uczestniczyć w tych spotkaniach.

„Uważamy tylko, że jest wiele niekonsekwencji w tym, co konieczne, i po prostu pragniemy czcić naszego Pana w bezpieczny i biblijny sposób” – oznajmił.

„bardzo zły styl życia”

Na filmie opublikowanym w niedzielę 3 stycznia na YouTube, pastor pomocniczy Riverside, Randy Dyck, powiedział, że jego zdaniem każdy rząd stanie się bardziej stanowczy w swoich wysiłkach utrzymania kontroli.

„Każdy rząd już wkrótce narzuci na świecie bardzo inny i niestety bardzo zły styl życia” – wyjaśniał. „Rzeczywistość jest taka, jak uczy Biblia, mówiąc o rządzie światowym, który będzie przeciwny Bogu, i o rządzie światowym, który odrzuci Pismo”.

CBN News zwróciło się do kościoła Riverside Calvary z prośbą o komentarz, ale do czasu obecnej publikacji nie otrzymało odpowiedzi.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button