Ze świata

Kanada: „spalenia wszystkich kościołów” chce organizacja swobód obywatelskich

ogień

W szokującej wiadomości na Twitterze, liderka stowarzyszenia BC Civil Liberties Association (BCCLA) wezwała do palenia kościołów chrześcijańskich w reakcji na odkrycie nieoznakowanych grobów na terenach byłych szkół z internatem dla dzieci rdzennych Kanadyjczyków, w wielu przypadkach prowadzonych dziesiątki lat temu przez kościoły.

„The Western Standard” donosi, że Harsha Walia, dyrektor naczelna stowarzyszenia, zareagowała na informację o spaleniu dwóch kolejnych kościołów katolickich.

„Spalić je wszystkie” – napisała na Twitterze.

Każdy atak na budynek religijny jest klasyfikowany w Kanadzie jako przestępstwo religijne – zauważono w „The Western Standard”.

Jak na ironię, na stronie BCCLA napisano: „Zostaliśmy założeni w 1962 roku przez grupę pracowników naukowych i działaczy na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej w odpowiedzi na drastyczne działania policji wobec obecnych w prowincji mniejszości religijnych”.

Użytkownicy mediów społecznościowych prawie natychmiast odpowiedzieli ostrą krytyką.

Pewien użytkownik napisał na Twitterze: „Ta pani powinna być usunięta z BC Civil Liberties. Jest wstydem dla BC i nie ma czego szukać w tej roli. Wznieca przemoc i nienawiść. Nasz naród zapłaci cenę za jej nienawistne wypowiedzi. W naszym społeczeństwie nie ma miejsca na nienawiść”.

Inny użytkownik zastanawia się, czy nie złoży jej wizyty Kanadyjska Królewska Policja Konna w Kolumbii Brytyjskiej (BCRCMP), pisząc: „Ciekawe, czy @BCRCMP nie chciałaby zamienić słowa z panną Walia”.

Ktoś inny pyta: „Niewiarygodne. Czy można ją oskarżyć o wzniecanie przemocy?”.

Różne media informacyjne przekazały, że w całej Kanadzie dochodzi do podpaleń lub dewastowania kościołów, m.in. znajdujących się na rdzennych ziemiach kanadyjskich.

zaapelowali o zaprzestanie ataków na kościoły

Kanadyjski serwis Rebel News donosi, że liderzy i członkowie First Nations zaapelowali o zaprzestanie ataków na ich kościoły:

„Liderzy i członkowie First Nations wielokrotnie zgłaszali akty wandalizmu i podpaleń kościołów w Kanadzie. Wiele z tych kościołów było miejscem kultu członków społeczności FN, teraz zostaliśmy z nich ograbieni”. Natasha Fatah (@NatashaFatah) 5 lipca 2021.

Jednak nie wszyscy są wstrząśnięci przestępstwami nienawiści wobec kościołów. Gerald Butts, były kanadyjski główny sekretarz premiera Justina Trudeau, w reakcji na oburzenie pewnego użytkownika Twittera, określił ataki na kościoły jako „zrozumiałe”:

„Nie Terry, nie jest [palenie kościołów nie jest fajne]. Chociaż może być zrozumiałe”. Gerald Butts (@gmbutts) 6 lipca 2021.

Trudeau potępił palenie i dewastowanie kościołów katolickich.

Autor: Steve Warren
Źródło: CBN News

Inne
Kanada: Policja zamyka kościół, nakłada grzywny na wiernych, mierzy w nabożeństwa na powietrzu

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button