Ze świata

Kamerun: Chrześcijanie pośrodku konfliktu

Boko Haram
Członkowie Boko Haram. Zdjęcie: Głos Ameryki

W Kamerunie chrześcijanie padają ofiarą konfliktu toczącego się na dwóch frontach. Na północy kraju rząd stara się powstrzymać rebeliantów z Boko Haram, którzy przedostają się tu z Nigerii.

Członkowie tego ugrupowania napadają i ograbiają wioski w całym tym regionie, co zmusiło wielu chrześcijan do ucieczki w obawie przed utratą życia. Odnotowano liczne przypadki morderstw na pastorach, dokonanych przez Boko Haram. Organizacja ta sieje terror także w graniczących z Nigerią regionach Czadu i Nigru.

Z kolei w zachodniej części kraju francuskojęzyczny rząd walczy z anglojęzycznymi separatystami. Starcia pochłonęły już setki ofiar, a około 436 000 osób zostało wysiedlonych. Mimo, że chrześcijanie sami w sobie nie są celem dla separatystów, wielu z nich pada ofiarą toczonych walk. Pod koniec października amerykański misjonarz Charles Wesco znalazł się na linii ognia i został śmiertelnie postrzelony. Śmierć w tym konflikcie ponieśli także inni chrześcijańscy przywódcy.

Módlmy się o bezpieczeństwo dla chrześcijan w Kamerunie.

Prośmy Pana, aby zaprowadził pokój pomiędzy walczącymi stronami. Módlmy się także o powstrzymanie terroru Boko Haram. Pamiętajmy też o ludziach przetrzymywanych w niewoli przez terrorystów.

Źródło: Mission Network News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.