Ze świata

Izrael: Gdzie jest biblijna Kana

IzraelOd stuleci miejsce gdzie Jeszua uczynił pierwszy cud, otoczone było tajemnicą. Teraz zostało ono odsłonięte, prawdopodobnie. W ewangelii Jana 3 podczas wesela w Kanie przemienił Jeszua wodę w wino. Od stuleci pielgrzymi sądzili, że było to Kafr Kanna miejscowość na północy Izraela. A jednak prawdziwe miejsce nadal jest sporne. Obecnie archeolodzy wychodzą z założenia, że Kanaa z biblii na zakurzonych wzgórzach leży 8 km dalej na północ. Podczas wykopalisk odnaleziono system tuneli, gdzie zbierali sią chrześcijanie na modlitwę. Jest to miejsce gdzie 323 lata przed Chrystusem i 324 po Chrystusie leżała miejscowość Kirbet Kana.

Tam właśnie trafili archeolodzy na przekonywujące wskazówki.

W sieci tuneli widać było krzyż z greckimi słowami „Kyrie Iesou“ (Pan Jeszua). Znajdował się tam także ołtarz i półka z pozostałościami kamiennego naczynia i miejsce na kolejne takie naczynia. Jest tam sześć kamiennych naczyń jak te wspominane w Biblii.

Dr Tom McCulloug, szef wykopalisk poinformował, że istnieją jeszcze trzy kolejne miejsca, które bardzo prawdopodobnie odpowiadałoby biblijnej Kanie, dodał jednak: „Żadne z nich nie ma jednak tak przekonywujących dowodów jak Kirbet Kana.” (Daily Mail)

© 2018 Vision For Israel. All rights reserved

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.