PrześladowaniaZe świata

Izrael: Coraz mniej chrześcijan w Nazarecie

Chrześcijanie są kurczącą się mniejszością w miasteczku – kolebce Jezusa – Nazarecie, pisze izraelska gazeta Globes. Kiedyś miasto z silną społecznością chrześcijańską, dzisiaj jedynie jedna trzecia mieszkańców to chrześcijanie. W rzeczywistości Nazaret jest dzisiaj miastem muzułmańskim. Chrześcijanie, spośród których wielu jest lojalnymi obywatelami państwa Izrael, a nawet wysyłają swoje dzieci do wojska, doświadczają prześladowań od swoich muzułmańskich sąsiadów. Artykuł z The Globes cytował ojca – chrześcijanina, który próbował zorganizować imprezę dla swojego syna na zakończenie jego służby wojskowej, ale żadna z sal w mieście nie chciała udostępnić miejsca na taką imprezę.

Impreza ta odbyła się w pobliskim żydowskim miasteczku – Górny Nazaret, choć próbowano ją zakłócić przemocą, kiedy muzułmanie pocięli opony duchownego, który przybył na ową imprezę. Ojciec duchowny Jubrail Naddaf, który aktywnie zachęca młodych chrześcijan Arabów do wstępowania do IDF oraz służeniu Izraelowi, został ekskomunikowany, jak również stał się celem nie tylko dla muzułmanów, ale również dla nienawidzących Izraela chrześcijan.

za Word of Life w Izraelu

pokaż więcej

Podobne wiadomości

2 komentarzy

  1. „…ale również dla nienawidzących Izraela chrześcijan.” Co to za chrześcijanie którzy nienawidzą kogokolwiek?

  2. Wielu chrześcijan służy Izraelowi, ale zapominają też by służyć muzułmanom, również Dobrą Nowiną. W IDF-ie naucza ich jeszcze większej nienawiści do Arabów, nie oszukujmy się.
    Ale prawda pewnie leży gdzieś po środku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button