Ze świata

ISIS do bojowników dżihadu: nie jedźcie do Europy, by się nie zarazić

Po ponad dwóch dekadach wysyłania terrorystów, by atakowali cele w europejskich miastach, organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie, znana jako ISIS, radzi swoim członkom, by z powodu ryzyka zarażenia się wirusem COVID-19, „trzymali się z dala od ziemi epidemii”.

Według relacji „The Sunday Times of London„, ISIS poleciło, by wszyscy chorzy bojownicy dżihadu, którzy przebywają na kontynencie europejskim, pozostali na miejscu, by mogli zarażać niewiernych.

W biuletynie al-Naba, członkowie ISIS otrzymali całą stronę wytycznych szariatu, odnoszących się do postępowania w razie epidemii/chorób.

Biuletyn poucza terrorystów, że obecna „plaga” to „udręka zesłana przez Boga na tych, na których chce”.

„Zdrowi nie powinni wkraczać do ziemi epidemii, a poszkodowani nie powinni jej opuszczać” – polecono w biuletynie, o czym donosi „New York Post„.

Organizacja terrorystyczna z Bliskiego Wschodu, znana też jako Daesh lub ISIL, ostrzega swoich członków, by „uciekali od dotkniętego trądem jak się ucieka przed lwem”, i poleca myć ręce – cytuje na blogu Aymenn Jawad Al-Tamimi, tłumacząc treść zaleceń ISIS. Organizacja poucza też terrorystów, by podczas ziewania lub kichania zakrywali usta.

Całą winą za koronawirusa ISIS obarczyło chiński rząd, uznając, że wirus mógł zaszkodzić jej członkom lub zwolennikom. Według „Homeland Security Today„, w zeszłym miesiącu ISIS skrytykowało rząd Chin za ukrywanie rozmiarów epidemii.

Światowa Organizacja Zdrowia obecnie uznaje Europę za epicentrum pandemii koronawirusa, co stawia ją przed Chinami, uważanymi przez ekspertów za miejsce pochodzenia choroby.

ISIS nadal ma swoich bojowników w Iraku i Syrii. Zgodnie z danymi Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa (Johns Hopkins University), w Iraku potwierdzono 124 przypadki zarażenia koronawirusem i 10 zgonów.

Na całym świecie potwierdzono ponad 178 tysięcy przypadków zarażenia oraz ponad 7 tysięcy zgonów. Całkowita suma wyzdrowień to prawie 78 tysięcy.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button