PrześladowaniaZe świata

Iran: Zapadły wyroki skazujące wobec zatrzymanych chrześcijan

Anooshavan Avedian. Zdjęcie: Article18

Irańsko-ormiański przywódca chrześcijański został skazany na 10 lat więzienia pod zarzutem szerzenia „propagandy przeciwnej świętej religii islamu” przez kościół spotykający się w jego domu.

Groźba wyroku „ograniczenia praw obywatelskich”

60-letni wierzący Anooshavan Avedian został aresztowany w sierpniu 2020 roku i zwolniony za kaucją miesiąc później wraz z dwoma niedawno nawróconymi chrześcijanami.

Oprócz wyroku 10 lat więzienia, zasądzonego w zeszłym miesiącu, Anooshavanowi grozi 10 lat „ograniczenia praw obywatelskich” po zwolnieniu z więzienia, co oznacza na przykład ograniczone możliwości podjęcia zatrudnienia.

Dwoje pozostałych chrześcijan: Abbasa Soori i Maryam Mohammadi zwolniono z aresztu. Nie dostali wyroku więzienia, ale podobnie jak Anooshavanowi ograniczono im prawa obywatelskie na 10 lat, wraz z dwuletnim zakazem wyjazdu za granicę.

Przez okres dwóch lat każdy z tej trójki chrześcijan nie będzie mógł mieszkać w Teheranie ani w sąsiednich prowincjach, ani nie może być członkiem żadnej grupy politycznej lub społecznej. Wszyscy trzej odwołali się od swoich wyroków.

Módlmy się…

Módlmy się za Anooshavana, który obecnie przebywa w areszcie, prosząc Boga, aby udzielił mu potrzebnej łaski i siły podczas oczekiwania na sprawiedliwość i uwolnienie. Niech przez swoje czyny i słowa służy jako świadek Chrystusowego współczucia wobec strażników więziennych, współwięźniów i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Módlmy się także za Abbasa i Maryam, którzy teraz muszą opuścić swoje domy i społeczności oraz przestrzegać nałożonych na nich ograniczeń, modląc się, aby otrzymali potrzebną im pomoc i zachętę oraz mogli nawiązać przyjaźnie w nowych miejscach, gdzie będą mieszkać.

Módlmy się, aby ich apelacje od wyroku były skuteczne. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach w całym Iranie, chcących świecić światłem Chrystusa w tym pogrążonym w ciemności narodzie.

Źródła Article18, International Christian Concern, Middle East Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Iran: Chrześcijanka spędzi w więzieniu dwa lata z powodu wiary

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button