PrześladowaniaZe świata

Iran: Chrześcijanka spędzi w więzieniu dwa lata z powodu wiary

Iran

Fariba Dalir została aresztowana w lipcu 2021r. wraz z pięciorgiem innych nowo nawróconych chrześcijan, w tym jej narzeczonym, Soroushem. W oczekiwaniu na proces cała szóstka została zwolniona za kaucją: Fariba 18 listopada, a pozostali w październiku. Po wyjściu z aresztu Fariba i Soroush wzięli ślub.

Wyrok dwóch lat dla Chrześcijanki

4 grudnia sąd skazał Faribę na pięć lat więzienia za „działalność przeciwko bezpieczeństwu narodowemu polegającą na założeniu i prowadzeniu ewangelicznego kościoła”. Sorousha i trójkę innych skazano na 10 miesięcy więzienia za członkostwo w kościele.

Na szczęście Faribie skrócono wyrok do dwóch lat, a pozostałym wymierzono grzywnę oraz zwolniono z odbywania kary, biorąc pod uwagę czas, jaki wcześniej spędzili w areszcie.

16 kwietnia Fariba zgłosiła się do okrytego złą sławą teherańskiego więzienia Evin, aby rozpocząć odsiadywanie swojego dwuletniego wyroku. W tym więzieniu częste są przypadki znęcania się nad więźniami przez strażników i innych osadzonych.

Módlmy się…

Podnieśmy naszymi modlitwami Faribę, która rozpoczyna odbywać karę więzienia. Módlmy się, aby Pan zapewnił jej swoją ochronę i pokrzepienie oraz swoją nieustanną obecność.

Pamiętajmy także, aby modlić się za Sorousha podczas tego trudnego czasu rozłąki z żoną, jak i za innych członków rodziny oraz przyjaciół, którzy wspierają Faribę spoza więzienia.

Nie zapominajmy również o wielu innych irańskich chrześcijanach, którzy obecnie są więzieni za swoją wiarę w Jezusa.

Źródła: Middle East Concern, IranWire, Article18, NCR Iran
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Iran: Wyrok uniewinniający dla 9 chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button