PrześladowaniaZe świata

Iran: Problemy zdrowotne więzionego chrześcijanina

Naser Navard Gol-Tapeh. Zdjęcie: Article 18

W 2017 roku Naser Navard Gol-Tapeh został skazany na dziesięć lat więzienia za „działalność przeciwko bezpieczeństwu narodowemu, polegającą na założeniu i prowadzeniu nielegalnej organizacji kościelnej w jego domu”. Aresztowanie nastąpiło w czerwcu 2016 r. po wtargnięciu 30 policjantów na uroczystość zaręczynową, na której gościł Naser. Władze uznały go za lidera chrześcijańskiego zgromadzenia.

Chrześcijanin w więzieniu

Ten 60-letni chrześcijanin spędził ponad cztery lata w okrytym złą sławą więzieniu Evin w Teheranie. W połowie czerwca został przyjęty do szpitala z powodu ubytku słuchu w lewym uchu, co pogorszyło również jego sprawność ruchową i równowagę.

Obecnie oczekuje na wynik badania rezonansem magnetycznym. Naser wielokrotnie domagał się zwolnienia warunkowego i weryfikacji wyroku, ale wszystkie jego prośby zostały odrzucone.

Módlmy się…

Módlmy się o całkowite uzdrowienie Nasera. Niech Bóg nieustannie daje mu siłę, nadzieję i wytrwałość.

Prośmy Pana, aby ten wierny naśladowca Chrystusa doświadczał mocy Ducha Świętego, by okazać swoim prześladowcom przebaczenie i łaskę.

Niech Boże działanie i sprawiedliwość objawią się również podczas rozpraw sądowych w sprawie Nasera, aby zapadły decyzje pozwalające mu odzyskać wolność przed planowanym końcem wyroku.

Źródła: Article18, Middle East Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Iran: Długie kary pozbawienia wolności w stronniczym procesie

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button