Prześladowania

Erytrea: Chrześcijanie przetrzymywani w podziemnych więzieniach

Fala aresztowań w środowisku chrześcijańskim

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy policja w Erytrei aresztowała co najmniej 150 chrześcijan. Aresztowania miały miejsce w stolicy, Asmarze, i Keren, zdominowanym przez muzułmanów mieście położonym 90 kilometrów na północny zachód od stolicy. Chrześcijanie z Keren, w tym dzieci, zostali zamknięci w podziemnych tunelach (które muszą wykonywać więźniowie) w oddalonej od skupisk ludzkich okolicy.

Chrześcijanie w Erytrei więzieni są również w kontenerach transportowych

Wstrząśnięci, ale „bezpieczni w rękach Boga”

Podczas pierwszej fali aresztowań w niedzielę 23 czerwca, funkcjonariusze państwowi zatrzymali 70 chrześcijan (35 kobiet, 25 mężczyzn i 10 dzieci) z Kościoła Misyjnego w Keren. Kościół ten był jedynym, który odprawiał nabożeństwa w drugim co do wielkości mieście Erytrei. Urzędnicy zamknęli również prowadzoną przez kościół szkołę.

Uwięzieni chrześcijanie są przetrzymywani w kompleksie więziennym Ashufera w bardzo trudnych warunkach. Więzienie znajduje się w pobliżu miasta Hagaz, około 25 km od Keren i składa się z sieci podziemnych tuneli. Miejsce to jest położone z dala od głównej drogi, co jest uciążliwe dla odwiedzających rodzin, które potrzebują co najmniej 30 minut na pokonanie tej trasy. Przy czym, ważne jet to, że więźniowie w Erytrei są uzależnieni od opieki rodzin i dostarczonych przez nich produktów koniecznych do przetrwania.

Chrześcijanin, który uniknął aresztowania, powiedział:

„To niepokojąca sytuacja, ale co możemy zrobić? Wróg chce, by rządził nami strach. To prawda, że w pierwszych dniach czuliśmy się rozbici, ale później powiedzieliśmy sobie, że przecież jesteśmy bezpieczni w rękach Boga”.

W niedzielę 18 sierpnia funkcjonariusze ochrony państwa aresztowali 80 chrześcijan z Godayef, dzielnicy Asmary położonej w pobliżu lotniska, którzy przetrzymywani są na miejscowym posterunku policji. Nie jest jasne, czy wśród aresztowanych są dzieci.

Sędzia nakłania chrześcijan do wyrzeczenie się wiary

16 sierpnia sześciu chrześcijan z Keren stanęło przed nieformalnym sądem w sztabie wojskowym w Asmarze, który nakazał im wyrzec się wiary w Jezusa Chrystusa. „Osoby te nie dały się zastraszyć i odpowiedziały, że ich wiara nie podlega negocjacjom i że będą nadal naśladować Jezusa. To rozwścieczyło sędziego, który kazał im odejść i powiedział, że podejmie decyzję dotyczącą ich przyszłości”, podało źródło, które chce pozostać anonimowe ze względów bezpieczeństwa. Nie wiadomo, kiedy wydany zostanie wyrok w sprawie.

Prosimy, módl się za chrześcijan w Erytrei:

Módl się, aby Jezus wzmocnił więźniów, zwłaszcza kobiety i dzieci, i pomógł zaspokoić ich wszystkie potrzeby, fizyczne i duchowe.
Módl się za chrześcijan, którzy odbywają długie wyroki więzienia, aby Duch Święty pocieszył ich, przeprowadził przez ten trudny czas, a także przypominał im o wielu modlących się braciach i siostrach na całym świecie.
Módl się o błogosławieństwo dla rządu Erytrei, aby realizował Boży plan dla tego kraju.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker