Ze świata

Egipt: Owdowiała chrześcijanka przebacza zabójcy co wywołuje zdumienie

Owdowiała chrześcijanka przebacza„Ci ludzie są zrobieni z innej substancji” – gospodarz egipskiego programu TV zdumiony przebaczeniem chrześcijańskiej kobiety owdowiałej podczas bombardowania w Egipcie w Niedzielę Palmową.

Kobieta, której mąż zmarł zatrzymując jednego z samobójców, którzy zaatakowali kościoły w Egipcie w Niedzielę Palmową, powiedziała telewizji egipskiej, że całkowicie przebaczyła jego zabójcy, co spowodowało, że gospodarz programu wykrzyknął, że Koptowie „są zrobieni z innej substancji”.

Naseem Faheem, strażnik w katedrze Świętego Marka w Aleksandrii w Egipcie, był jednym z pierwszych ludzi do zabicia, podczas gdy samobójca z bombą wysadziłby się w powietrze na zewnątrz katedry, gdyby uniemożliwiono mu wejście do środka. Wdowa po nim powiedziała egipskiemu ONTV, że nie gniewa się na samobójcę z bombą, wybaczyła mu i modli się, aby Bóg również mu wybaczył.

„Nie gniewam się na tego, który to zrobił”,

powiedziała mając dzieci przy jej boku. „Mówię mu ‘Niech Bóg ci wybaczy i my również ci wybaczamy. Uwierz nam, przebaczamy ci. Postawiłeś mojego męża w miejscu o jakim bym nie marzyła. Uwierz mi, jestem z niego dumna. I szkoda, że nie było mnie za nim’.”

Materiał filmowy z napisami udostępniany przez Bible Society pokazuje gospodarza programu telewizyjnego Amr Adeeb, któremu odebrało mowę na około 10 sekund po obejrzeniu wywiadu.

„Koptowie w Egipcie są zrobieni ze stali!” mówi w końcu. „Jeśli to byłby mój ojciec, nigdy nie mógłbym tego powiedzieć. Ci ludzie mają tak dużo przebaczenia. Ale to jest ich wiara i religijne przekonania. Ci ludzie są zrobieni z innej substancji.”

źródło: http://www.breakingchristiannews.com/articles/display_art.html?ID=21216

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.