Prześladowania

Egipt: Chrześcijanin oskarżony o „zniesławienie islamu”

EgiptAshraf Thabet, (45 l.) były muzułmanin nawrócony na chrześcijaństwo, został oskarżony w Port Saidzie, w północno- wschodnim Egipcie, o „zniesławienie islamu”. Ashraf nawrócił się do Chrystusa w 2004 r. O chrześcijaństwie dowiedział się od przyjaciela oraz ze stron internetowych i innych mediów. W minionych latach mówił innym o swoich wątpliwościach na temat islamu i o tym, czego uczył się o Jezusie.

Przyjaciele Ashrafa, rozgniewani na niego z powodu kwestionowania islamu, zaaranżowali jego spotkanie z kilkoma przywódcami islamskimi. Ci, wzburzeni postawą Ashrafa, oddali go w ręce funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa, którzy wielokrotnie go przesłuchiwali i zabronili mu rozmawiać z kimkolwiek na temat jego poglądów religijnych.

Pewnego wieczora przed domem Ashrafa

pojawiła się policja, wyważając drzwi wejściowe i napadając na niego na oczach płaczącej żony i dzieci. Skonfiskowano jego komputer, książki oraz płyty CD i zabrano go do więzienia. Ashraf był wielokrotnie przesłuchiwany i przetrzymywany w izolatce. Po 132 dniach więzienia poinformowano go, że został oskarżony o „zniesławienie religii”. Dowiedział się także, że muzułmańscy przywódcy z sąsiedztwa przekupstwem nakłonili jego żonę do rozwodu i odejścia z 10-letnią córką i 6-letnim synem.

21 sierpnia 2010 r. Ashraf został zwolniony z więzienia. Nadal ciąży nad nim oskarżenie o zniesławienie, jednak nie została jeszcze ustalona data rozprawy sądowej. Ashraf jest w najwyższym stopniu zaniepokojony możliwością ponownego aresztowania. Jak dotąd mógł się jedynie na krótko zobaczyć z dziećmi. Ashraf znajduje się także trudnej sytuacji finansowej. Nie posiada wielkich oszczędności, a walka sądowa pozbawiła go możliwości pracy oraz uzyskania prawa jazdy. Regularnie grozi mu się śmiercią. Obawia się zatem wychodzić z domu.

Módlmy się, aby Ashraf czerpał siłę od Pana, powierzając swoje życie Jego suwerennej opiece w tym trudnym czasie. Módlmy się, aby oskarżenia przeciwko niemu zostały wycofane. Prośmy Boga, aby wyposażył go do bycia odważnym i miłym Jemu świadkiem. Módlmy się za jego rodzinę, aby została dotknięta przez przemieniającą miłość Jezusa.

Źródło: Compass Direct

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.