Świadectwa

Dominikana: Trzy miesiące na cmentarzu

Będąc jeszcze dzieckiem, David uciekł ze swojego domu w poszukiwaniu życia lepszego od dotychczasowego ubóstwa. Swoją „karierę” rozpoczął dość wcześnie, bo już w wieku 14 lat był już szefem 22-osobowego gangu. Kradli samochody, napadali na banki i handlowali narkotykami. Policja wydała nakaz aresztowania wszystkich 23 członków grupy. Wtedy David musiał się ukrywać. Schował się w krypcie, myśląc: „nikt mnie tu nie znajdzie, no chyba, że będzie tu jakiś pogrzeb”.

David ukrywał się na cmentarzu przez trzy miesiące, cały czas będąc pod wpływem narkotyków. W tym czasie aresztowano tylko dwóch członków jego gangu – większość została zastrzelona lub zabita w inny sposób. On zaś, z powodu lęków i coraz większego niepokoju odchodził od zmysłów.

Po trzech miesiącach już nie wytrzymał. Wyszedł ze swojej kryjówki na ulicę i natrafił na prowadzoną akurat ewangelizację. To kolejny cud. To, co usłyszał bardzo go dotknęło. Zobaczył, kim jest naprawdę i… gorzko zapłakał. Z powodu narkotyków jego organizm był wycieńczony. Nie mógł już dłużej stać na nogach więc ludzie w kościele zanieśli go do przodu, aby się o niego modlić.

Dla niego, byłego szefa gangu, był to pierwszy dzień podążania za Jezusem Chrystusem. Teraz to On stał się jego szefem. Oczyścił i uporządkował swoje życie, a Bóg dał mu ogromne pragnienie służenia młodym ludziom na Dominikanie, szczególnie tym, którzy idą złą drogą. Przeprowadził się do nowego miejsca i rozpoczął w Lidze Biblijnej szkolenie dla misjonarzy, aby nauczyć się rzetelnego głoszenia ewangelii i umiejętnego przyprowadzania ludzi do biblijnej prawdy.

Bóg błogosławi Davidowi. Po ukończeniu szkolenia zaczął prowadzić kilka domowych grup biblijnych. Po kilku miesiącach, grupy te liczyły już prawie 100 osób. Wśród nich są przestępcy, handlarze narkotyków i byli mordercy. – Ale to też Boże dzieci, które potrzebują Jego nadziei i miłości – mówi David.

Dzisiaj, Bóg używa go do tworzenia następnego pokolenia chrześcijańskich przywódców na Dominikanie. Módlcie się i wspierajcie zaopatrywanie w Boże Słowo i inne materiały niezbędne do dalszej przemiany życia w tym i innych krajach.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.