RóżneZe świata

Zapaśnik pod ostrzałem, po zwycięstwie chwalił Jezusa, wspomniał o Mahomecie

Aaron Brooks
Screenshot credit: ESPN/Twitter

Chrześcijański zapaśnik znalazł się pod ostrzałem z powodu uwag na temat swojej chrześcijańskiej wiary i Mahometa, wygłoszonych po zwycięstwie w mistrzostwach NCAA w sobotę 18 marca.

Aaron Brooks, 22-letni zapaśnik z Pensylwanii, po zdobyciu tytuł mistrza wyraził swoje chrześcijańskie przekonania, dziękując Panu za zwycięstwo.

„On jest wszystkim, zmartwychwstanie Chrystusa jest wszystkim” – powiedział Brooks po zwycięstwie. „Nie tylko Jego życie, ale Jego śmierć i zmartwychwstanie. Tylko przez Niego, Duch Święty jest tylko przez Niego”.

„Żadnych fałszywych proroków”

Jednak kontrowersje wzbudziło to, co powiedział potem. „Żadnych fałszywych proroków, żadnego Mahometa, ani nikogo innego. Tylko sam Jezus Chrystus” – oznajmił.

Zapaśnik łapał jeszcze oddech po meczu, gdy nawiązał do mocy Ducha Świętego.

„Dzieje Apostolskie 1:8, moc Ducha Świętego, On jest wszystkim” – stwierdził. „To z Niego”.

Brooks powiedział, że Bóg dał mu platformę, by głosić: „Wszystko na Jego chwałę!” – relacjonuje Fox News.

Niektórzy odebrali te uwagi, szczególnie o fałszywych prorokach i Mahomecie, jako bigoterię i coś niestosownego, do czego nie został powołany.

„FunFact: można praktykować swoją wiarę, nie brzmiąc jak bigot i nie szargając niczyjej wiary” – napisała na Twiterze Sarwat Malik. „To absolutnie niestosowne, BEZCZELNOŚĆ”.

Oto inne reakcje:

„Potrójne gratulacje. Ale to takie służalcze, gdy ktoś ma swoje pięć sekund i mówi o religii/polityce. Człowieku, chcieliśmy tylko posłuchać o takedown’ach”. GRIDE (@cryptogride) 19 marca 2023

„Po zdobyciu swojego trzeciego tytułu na mistrzostwach zapaśniczych NCAA w 2023 roku, Aaron Brooks wykorzystał wywiad ESPN, by nazwać Mahometa fałszywym prorokiem i zastosować tani chwyt wobec muzułmanów”. Bloody Elbow (@BloddyElbow) 20 marca 2023

Mistrzostwa w zapasach NCAA znalazły się pod ostrzałem również z powodu opublikowania, po czym usunięcia nagranego po meczu wywiadu.

Brooks jeszcze nie odpowiedział na kontrowersje wokół swoich komentarzy.

Autor: Billy Hallowell, Faithwire

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button