Ze świata

Chrześcijańska społeczność w Izraelu rośnie

Izrael

Zgodnie z ostatnimi danymi Central Bureau of Statistics, w 2021 roku chrześcijańska społeczność w Izraelu nieco wzrosła.

Dane opublikowane w dniu Narodzenia Pańskiego wskazują, że liczba chrześcijan w Izraelu w 2021 roku wzrosła o 2 procent.

Chrześcijanie stanowią 1,9 procent całkowitej populacji Izraela.

Większość chrześcijan w Izraelu to chrześcijanie arabscy (75,8 procent), którzy stanowią 6,9 procent arabskiej populacji Izraela.

Największe w kraju skupisko arabskich chrześcijan jest w Nazarecie, gdzie mieszka 21 100 wierzących.

Zaraz po Nazarecie są Hajfa (16 700 arabskich chrześcijan), Jerozolima (12 900) i Szefaram (10 500).

Rozmiar przeciętnego, chrześcijańskiego gospodarstwa domowego (3,06 osób) był porównywalny z gospodarstwami żydowskimi (3,05) i mniejszy od gospodarstw muzułmańskich (4,46 osób).

Izraelskie rodziny chrześcijańskie miały przeciętnie mniej dzieci (1,86), niż arabskie rodziny chrześcijańskie (1,94), rodziny żydowskie (2,42) i rodziny muzułmańskie (2,62).

Chrześcijanie spoza populacji arabskiej i arabscy muzułmanie to grupy, które z najmniejszym prawdopodobieństwem sięgały po wyższe wykształcenie po skończeniu szkoły średniej (31,2 procent każda z nich), w porównaniu z prawie połową Żydów (48,2 procent) i ponad połową arabskich chrześcijan (52,9 procent).

Wśród chrześcijańskich studentów na pierwszym roku studiów, najbardziej popularnym przedmiotem była muzykologia (15,7 procent), następnie systemy zarządzania informacjami (10,5 procent) oraz inżynieria i technologia żywności (9,9 procent).

Autor: Jennifer Lee

Źródło: Christian Today

Inne: Izraelscy archeolodzy znajdują w Galilei synagogę z czasów Jezusa

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button