Różne

Chrześcijanie z Białorusi proszą o modlitwę

Białoruś

Przedstawiamy poniżej otrzymaną prośbę o modlitwę od kościołów ewangelicznych Białorusi.

Oto jej treść:

Drodzy Bracia i Siostry,
w imieniu wszystkich kościołów ewangelicznych w Białorusi prosimy was o modlitwę o nasz kraj zgodnie z Bożym przykazaniem: „Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem” (Micheasza 6,8).

Módlcie się za wszystkich ludzi, za rządzących (1 List do Tymoteusza 2), aby mieli bojaźń Bożą i pamiętali, że jest nad nimi Sędzia Najwyższy, przed którym wszyscy zdamy sprawę (Rzymian 14,12).

Módlcie się o koniec okrucieństwa, przemocy i rozlewu krwi oraz o wszystkich poszkodowanych i ich rodziny. Módlcie się, aby Pan uchronił nas od nienawiści, zemsty i rozgoryczenia (Rzymian 12,19).

Módlcie się, aby ludzie zwrócili się do Boga przez Jezusa Chrystusa i kochali Go całym sercem, całą duszą i całym umysłem, a bliźniego jak siebie samego. Tylko wtedy, gdy kochamy Boga, możemy prawdziwie kochać bliźniego (Mateusza 22,37-40).

Proponujemy, by jednoczyć się w modlitwie codziennie o 9:00 i 21:00, a także modlić się na nabożeństwach, opierając się na mądrości i mocy Boga (Daniela 2,20-21). Ziemskie nadzieje nie zawsze się spełniają (Łukasza 24,21), ale naszą nadzieją jest Pan Jezus Chrystus, a kto w Niego wierzy nie zawiedzie się (1 Piotra 2,6). Czasem nie widzi się światła słonecznego, gdyż zaciemniły je obłoki, lecz gdy powieje wiatr, rozprasza je. (Księga Hioba 37,21).

Sygnatariusze:

Związek Ewangelicznych Chrześcijan Baptystów w Republice Białorusi,
Zjednoczony Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Republice Białorusi,
Religijne Zjednoczenie Społeczności Chrześcijan Pełnej Ewangelii w Republice Białorusi

źródło: Alians Ewangeliczny w Polsce

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button