Ze świata

Chrześcijanie pośród horroru wojny

Palestyna, Gaza

Lokalni pracownicy chrześcijańscy podzielili się tym, jak Bóg działa w Izraelu, w tym w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu, pośród konfliktu toczącego się w całym regionie. Jeden z przywódców chrześcijańskich powiedział:

„Proszę, módlcie się za wierzących w Strefie Gazy. W miarę nasilania się konfliktu i rosnącego ryzyka śmierci, wzrasta wśród wierzących intencja dzielenia się ewangelią z przyjaciółmi i rodzinami. Słyszeliśmy świadectwa osób mieszkających w schronach, których domy zostały zniszczone i którzy odważnie dzielą się Ewangelią. Ludzie są bardzo otwarci na słuchanie”. Inny lider służby poinformował, że pewien żołnierz izraelski oddał swoje życie Panu i został ochrzczony na krótko przed otrzymaniem powołania do czynnej służby wojskowej.

Pojawiły się również doniesienia o spotkaniach chrześcijan pochodzenia żydowskiego z chrześcijańskimi Arabami i Palestyńczykami. „W dzisiejszych czasach musimy być ludźmi nadziei pośród tak wielkiej beznadziei. A nadzieja jest tylko pustym życzeniem, jeśli nie jest nadzieją w Chrystusie” – powiedział jeden z pracowników pierwszej linii.

Źródło: Voice of the Martyrs
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button