Ze świata

Chiny: Zhang Chunlei dostał pozwolenie na spotkanie z prawnikiem

Zhang Chunlei na konferencji w 2017 r. Zdjęcie: ChinaAid

16 marca 2021 roku funkcjonariusze bezpieczeństwa publicznego dokonali nalotu na kościół reformowany Ren’ai w Guiyang, aresztując dziesięcioro chrześcijan. Lider kościoła, brat Zhang Chunlei, pojechał na komisariat policji w celu negocjacji, ale i jego zatrzymano. W ciągu następnych miesięcy mocno ograniczano mu dostęp do prawnika.

Zhang Chunlei prosi „Módlcie się o tą sytuację”

W niedawnym wpisie w mediach społecznościowych, żona Zhanga, Yang Aiqing, przekazała, że mąż w końcu otrzymał pozwolenie na spotkanie z prawnikiem w dniu 6 czerwca. Prawnik powiedział, że Zhang stracił na wadze, ale czuje się dobrze. Prosi chrześcijan, by się o niego nie martwili, ale zamiast tego modlili się o tę sytuację. Zhang mówi, że w oczekiwaniu na zwolnienie w stosownym czasie, modli się za innych chrześcijan.

Ponad cztery miesiące temu sprawa Zhanga trafiła do Ludowego Sądu Mediacyjnego Guiynag City, ale jego prawnik dotąd nie otrzymał żadnych dokumentów oskarżenia. W efekcie, nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się rozprawa i jakie zrzuty będą mu postawione.

Módlmy się…

Pamiętajmy w modlitwach o bracie Zhangu. Chwalmy Boga, że pozostaje silny duchowo i cieszy się dobrym zdrowiem.

Nadal módlmy się za jego rodzinę, a także za członków kościoła reformowanego Ren’ai, prosząc Pana, by napełnił ich swoją nadzieją, pociechą i siłą.

W końcu módlmy się, by sądy w Chinach postępowały skutecznie i sprawiedliwie, doprowadzając do ostatecznego zwolnienia brata Zhanga z więzienia.

Źródło: ChinaAid
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Powiązane: Chiny: Więziony chrześcijanin nie może spotkać się z prawnikiem

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button