PrześladowaniaZe świata

Chiny: Więziony chrześcijanin nie może spotkać się z prawnikiem

Zhang Chunlei (z lewej) z żoną, wraz z pastorem Wangiem Yi i jego żoną. Zdjęcie: ChinaAid

Rankiem 16 marca 2021 r. funkcjonariusze służby bezpieczeństwa dokonali nalotu na Reformowany Kościół Renai w Guiyang i zabrali do aresztu kilkunastu chrześcijan. Usłyszawszy o nalocie, lider kościoła, Zhang Chunlei, udał się na posterunek policji, aby o tym porozmawiać. Został jednak zatrzymany.

Ograniczenia

Ponad rok później Zhang Chunlei nadal jest w areszcie i ma poważnie ograniczony dostęp do swojego prawnika. Prośby o jego wizytę zostały kilka razy odrzucone. Ostatni raz widział się z prawnikiem 5 stycznia. 31 marca prawnik złożył wniosek o widzenie, ale pismo zostało odrzucone przez sąd.

Żona brata Zhanga, Yang Aiqing, mówi, że mąż był spokojny podczas styczniowej wizyty. Śpiewał hymny i prosił prawnika, aby przesłać pozdrowienia chrześcijanom.

Wciąż nie wiadomo nic o terminie rozprawy, ponieważ prawnik nie mógł spotkać się z sędzią, ani nie otrzymał zawiadomienia o wniesieniu oficjalnego oskarżenia przeciwko swojemu klientowi.

Módlmy się…

Módlmy się o pokój i siłę dla brata Zhanga, w obliczu niepewności związanej z potencjalnym wyrokiem. Podczas oczekiwania na proces, niech będzie zachęcony pewnością obecności Ducha Świętego.

Prośmy Pana, aby zapewnił także emocjonalne i duchowe wsparcie jego żonie, Yang, i innym członkom rodzin i kościoła w tym trudnym czasie rozłąki.

Źródło: ChinaAid
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Chiny: Kilku chrześcijan zwolnionych, inni nadal w areszcie

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button