PrześladowaniaZe świata

Chiny: Ma być propaganda komunistyczna w kościele albo go zamykamy

chińscy chrześcijanie
Młodzi chińscy chrześcijanie oddają cześć Jezusowi

W ciągłych staraniach o usunięcie z kraju chrześcijaństwa, chiński rząd zamienia kościoły w ośrodki propagandy reżimu.

Działania komunistycznego rządu przeciw kościołowi

Magazyn „Bitter Winter” donosi, że rządowy departament spraw religijnych z Putian wydał w zeszłym miesiącu około 75 tysięcy dolarów, by przekształcić pierwsze piętro budynku kościoła Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii w Daitou w okręgu Xiuyu w centrum promocyjne, poświęcone partii komunistycznej i jej liderom.

W kościele zrobiono wystawę zatytułowaną „Stanowisko praktyk cywilizacyjnych dla nowej ery”. Komunistyczny rząd postawił sobie za cel, by przy pomocy edukacji przemienić wierzących w dobrych członków partii.

W ciągu ostatnich dwóch lat, chiński rząd rozmieścił w całym kraju tego typu stanowiska praktyk, by wpajać swoim obywatelom komunistyczny dogmat. Często instaluje się je w kościołach i innych obiektach religijnych przejętych przez rząd.

Zastraszanie zamknięciem kościoła. Musi być propaganda komunistyczna

Wcześniej w listopadzie, ponad stu przedstawicieli rządu uczestniczyło w otwarciu stanowiska praktyk cywilizacyjnych w kościele Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii. Wystawa obejmowała 168 plakatów z Mao Zedongiem, Xi Jinpingiem oraz innymi, obecnymi i przeszłymi, chińskimi przywódcami komunistycznymi.

Według „Bitter Winter”, w dniu otwarcia wystawy, pastor kościoła został zmuszony do opowiadania w kazaniu historii o Mao Zedongu (propaganda komunistyczna).

Objawy poczucia bezsilności wobec władz

„Nie ważymy się odmawiać przyjmowania materiałów propagandowych z obawy, że rząd zakaże naszych zgromadzeń” – powiedział bezradnie pewien członek kościoła. „Nie mamy siły, by się im przeciwstawić”.

Xi Jinping Chiny
Zdjęcie przedstawia Xi Jinpinga 2019 ; Palácio do Planalto, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Na zdjęciu opublikowanym przez „Bitter Winter” widać portret prezydenta Xi Jinpinga, wiszący w widocznym miejscu w kaplicy kościoła razem z dwiema chińskimi flagami państwowymi. Inne zdjęcia ukazują rozłożone w kościele książki Jinpinga i inne materiały partii komunistycznej. Jeśli jakiś kościół odmawia wywieszania w czasie nabożeństw zdjęcia prezydenta, może zostać zamknięty.

„Musiałem się na to zgodzić, bałem się, że stracimy nasze miejsce spotkań” – powiedział kaznodzieja.

Autor: zespół CBN News

Źródło: CBN News

Inne: Chiny: Uczą w szkołach, że Jezus ukamienował kobietę

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button