Ze świata

Chiny: Uczą w szkołach, że Jezus ukamienował kobietę

szkoła

W chińskim podręczniku zmieniono zakończenie biblijnej historii, w której Jezus wybacza cudzołożnej kobiecie, ukazując Go jako zabójcę.

Serwis informacyjny Union of Catholic Asian News (UCA) donosi, że podręcznik został wydany przez podległe rządowi wydawnictwo Uniwersytetu Nauk i Technik Elektronicznych, a jego zadaniem jest uczenie w szkołach zawodowych „etyki zawodowej i prawa”.

W podręczniku zacytowano fragment z ósmego rozdziału Ewangelii Jana, w którym uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzają do Jezusa kobietę przyłapaną na cudzołóstwie i pytają, czy należy ją ukamienować.

W prawdziwej wersji biblijnej, Jezus mówi: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem” (J 8:7; BW), a tłum zaczyna się rozchodzić. Wtedy Jezus zwraca się do kobiety: „Idź i odtąd już nie grzesz” (J 8:11).

Chiński podręcznik: „ukamienował kobietę”

Jednak w chińskim podręczniku całkowicie zmieniono tę historię. Napisano, że Jezus ukamienował kobietę, mówiąc: „Ja też jestem grzesznikiem. Lecz jeśli prawo mogłoby być wykonywane jedynie przez ludzi bez skazy, prawo byłoby martwe”.

Pewien wierzący stwierdził, że zmiana biblijnego tekstu obraża Kościół.

„Chcę, by wszyscy wiedzieli, że Komunistyczna Partia Chin zawsze starała się wypaczać historię Kościoła, zniesławiać nasz Kościół i sprawiać, by ludzie nienawidzili nasz Kościół” – napisał na mediach społecznościowych.

Według relacji UCA News, autorzy podręcznika chcą dowieść, że praworządność jest w Chinach nadrzędna, a szacunek dla prawa jest niezbędny dla sprawnego przejścia do socjalizmu o chińskich cechach.

„Wbrew moralności i prawu”

Pewien katolicki duchowny (który chciał pozostać anonimowy) powiedział, że poprawianie Biblii, by pasowała do innego scenariusza, „jest wbrew moralności i prawu”.

„Jak zatem można jeszcze uczyć etyki zawodowej przy pomocy tego podręcznika?” – pyta. „To smutne zjawisko społeczne w Chinach kontynentalnych”.

Katolik z Chin kontynentalnych o imieniu Paul powiedział UCA News, że to nie pierwszy raz, gdy modyfikowana jest historia chrześcijaństwa.

„Co roku powtarza się ten sam schemat, ale Kościół nigdy się nie bronił, ani nie otrzymał należnego szacunku i przeprosin” – powiedział Paul.

To tylko jeden z wielu przykładów niechęci, jaką chińscy przywódcy komunistyczni wyrażają wobec chińskich kościołów i chrześcijan.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Podobne:
Chiny: rząd chce absolutnej lojalności nauczycieli, ani słowa o demokracji i religii

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button