PrześladowaniaZe świata

Chiński rząd zwiększa wysiłki w eliminacji chrześcijaństwa, usuwa aplikacje biblijne

Chiny
Aleja w Chinach

Chiński rząd podejmuje dalsze kroki, by odebrać chrześcijanom dostęp do materiałów religijnych w ramach dążenia komunistycznego reżimu do eliminacji chrześcijańskiej społeczności.

Chiński rząd usuwana aplikacje biblijne

Ojciec Francis Liu z Chińskiej Chrześcijańskiej Społeczności Sprawiedliwości radzi, by zrezygnować z udostępniania online niektórych chrześcijańskich kont portalu społecznościowego WeChat, w tym „Gospel League” i „Life Quarterly” – informuje International Christian Concern.

Użytkownicy, którzy próbują uzyskać dostęp do takich kont, otrzymują następującą wiadomość:

„Doniesiono (nam), że (to konto) narusza 'Zabezpieczenia zarządzania usługami informacyjnymi na kontach publicznych użytkownika internetu' i jego zapis został zablokowany i zawieszony”.

Co więcej, z chińskiego App Store usunięto aplikacje biblijne, a w internecie nie można już kupić ich wersji na wydruku. Jedynym sposobem, by chrześcijanie w Chinach mogli ściągnąć aplikację biblijną, jest skorzystanie z prywatnej sieci wirtualnej (VPN).

Coraz więcej księgarni, związanych z państwowo usankcjonowanymi kościołami Patriotycznego Ruchu Potrójnej Autonomii, sprzedaje książki, które promują Komunistyczną Partię Chin (KPC) i przekonania prezydenta Xi Jinpinga.

Chiny mają długą historię prześladowań i uciskania mniejszości religijnych…

Chrześcijanie również są celem przemocy, a budynki ich kościołów są niszczone i równane z ziemią.
KPC posuwa się nawet do indoktrynacji dzieci, mówiąc im, że chrześcijaństwo to ciemna religia.

Jak relacjonował serwis CBN „Faithwire”, szkoły działające zgodnie z ustalonymi przez reżim Regulacjami Spraw Religijnych, od lat uczą dzieci, by donosiły na każdego członka rodziny, który podziela poglądy chrześcijańskie.

Tymczasem, chiński rząd wzmaga wysiłki w celu „przysposabiania” młodych Chińczyków, by mieli „właściwe pojęcie i myśli”, zakorzenione w ateizmie.

W jednym przypadku, dziecko znalazło w domu chrześcijańską broszurę i zaczęło się niepokoić, ponieważ jego nauczyciel ostrzegł, że „chrześcijaństwo to „Xie jiao”, czyli „zła sekta”.

Dzieci dostają podręcznik zatytułowany „Moralność i Społeczeństwo”, który rozwija temat Xie jiao. Prezydent Xi Jinping wydał nakaz sinizacji wszystkich religii, by były lojalne wobec oficjalnie ateistycznej partii.

Chiny znajdują się na 17. miejscu Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors z 2021 roku, obejmującego kraje, w których chrześcijanie cierpią największe prześladowania.

Nie ustawajmy w modlitwie za prześladowanych chrześcijan z całych Chin.

Autor: Andrea Morris
Źródło: CBN News

Podobny: Chiny: „Cyfrowe oblicze” prześladowań – społeczeństwo pod nadzorem

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button