PrześladowaniaZe świata

Arabia Saudyjska: Chrześcijanin oczyszczony z jednego z trzech zarzutów

Arabia Saudyjska

Na początku kwietnia informowaliśmy o nawróconym Arabie, nazwanym „A”, któremu postawiono trzy różne zarzuty po tym, jak otwarcie mówił o swojej chrześcijańskiej wierze. Został oskarżony o próby nawracania muzułmanów na chrześcijaństwo oraz o pomoc swojej siostrze w ucieczce z kraju z powodu wiary. Ponadto wrogi mu krewny oskarżył go o kradzież pieniędzy.

Oczyszczenie z jednego z trzech zarzutów

Rozprawa  była zaplanowana na 26 marca, a po przełożeniu terminu, odbyła się 22 kwietnia. W jej trakcie wywiązała się dyskusja między sędzią a prawnikami krewnego „A”, który oskarżył chrześcijanina o kradzież. Sędzia w gniewnym przemówieniu stwierdził, że nie ma absolutnie żadnych dowodów przeciwko „A” i uniewinnił skazanego.

Jednakże na tym wierzącym nadal ciążą dwa pozostałe zarzuty. W ciągu ostatnich kilku lat „A” był kilkukrotnie skazany na więzienie i chłosty za naśladowanie Chrystusa.

Chwalmy Boga za oddalenie tych fałszywych zarzutów na niedawnej rozprawie sądowej

Nadal módlmy się, aby zwyciężyła sprawiedliwość i aby ten sługa Chrystusa został oczyszczony z pozostałych zarzutów przeciwko niemu.

Niech jego wytrwałość będzie świadectwem Bożej wierności wobec wszystkich z jego otoczenia, łącznie z przeciwnymi mu członkami rodziny.

Źródło: Middle East Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Powiązane: Arabia Saudyjska: Chrześcijanin sądzony w dwóch procesach

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button