Prześladowania

Arabia Saudyjska: Chrześcijanin sądzony w dwóch procesach

Więzienie

Chrześcijanie z Arabii Saudyjskiej proszą o modlitwę za nawróconego Araba, który z powodu wiary ma dwie sprawy sądowe. Chrześcijanin, nazywany w raporcie „A”, w zeszłym roku otwarcie mówił w pewnej restauracji o swoim nawróceniu na chrześcijaństwo. Wtedy doniesiono na niego władzom i oskarżono o próby nawracania muzułmanów. 11 marca odbyła się rozprawa sądowa, ale do dzisiaj nie wiadomo, jaki jest jej wynik.

„Już wcześniej był więziony i chłostany”

26 marca oskarżony wierzący ma mieć też inną rozprawę na podstawie oddzielnych zarzutów. Kilka lat temu jego siostra była nękana przez rodzinę z powodu swojej wiary w Chrystusa. Gdy „A” pomógł siostrze i jej dzieciom uciec z kraju, rodzina oskarżyła go o nadużycia finansowe.

Mąż siostry „A” regularnie groził jego żonie i synowi. Istnieją obawy, że jeśli „A” zostanie uwięziony, jego rodzina będzie bezbronna wobec ataków ze strony szwagra i innych wrogo nastawionych członków rodziny. To nie pierwszy raz, gdy „A” z powodu swojej wiary trafia przed sąd. Już wcześniej był więziony i chłostany.

Módlmy się…

Pamiętajmy w modlitwach o oskarżonym chrześcijaninie i jego najbliższej rodzinie, oczekujących na orzeczenia sądowe w obydwu sprawach. Mierząc się z groźbami ze strony przeciwników, niech doświadczają Bożego pokoju, siły i cudownej ochrony.

Gdy „A” i jego przedstawiciele prawni przygotowują się do nadchodzącej rozprawy zaplanowanej na 26 marca, prośmy Boga, by obdarzył ich potrzebną mądrością, a także dał im właściwe słowa na rozprawie.

Módlmy się, by oba zarzuty przeciwko „A” zostały uchylone, by chrześcijanin nadal mógł odważnie dzielić się wiarą z tymi, którzy są duchowo głodni ewangelii.

Źródło: Middle East Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Arabia Saudyjska: mała wspólnota rośnie mimo przeciwności

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button